Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • narumon

    őstag

    Sziasztok!

    Remélem jó helyen kérdezek;
    Eddig csak excelt és Accesst "programoztam" VBA-ban, ezek a kis progik azonban ma is napi használatban vannak. Accessben van egy komplett nyilvántartó/számoló stb program.
    Ez utóbbit szeretném modernizálni mai követelményeknek megfelelően - leginkább szerveren, távolról is elérhető verziót készíteni belőle, amit aztán később ki lehetne egészíteni mobilos eléréssel, stb.
    Nem tudom mi lenne ehhez az ideális programnyelv - gondolom hogy az adatbázist valami MySQL-be kellene átültetni és ezt "mozgatni" minél egyszerűbben. Kicsit összezavarodtam a bőségtől. Próbáltam keresni ilyen low-code rendszereket de ha jól nézem ezek mindegyike egy külön platformon függ, tehát nem tudom ezt később szabadon saját szerveren/kliensen futtatni csak a platformon keresztül.
    Szerintetek mi az amivel a legegyszerűbb módon neki tudnék állni ennek, érdemes lenne a cél érdekében megtanulni? Fontos lenne a normális UI, mert a meglévők is azért készültek mert nem programozók használják őket. (Jah és az Access-ben lévő adatbázis, természetesen erősen használja a relációkat, van benne vagy 10 tábla mindenféle egymásra hivatkozással).

    Mit tanácsoltok?

    https://www.facebook.com/Naruvideo

Új hozzászólás Aktív témák