Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz gygabor88 #16305 üzenetére

    Eskuszom nem ertem. Vegigolvastam a cikket, de annyira mismasol, meg tele van marketing bullshittel, hogy nehez. Tehat ez egy olyan kepzes, ami
    a) Fel evvel rovidebb, mint a bsc, de ad diplomat, de nem bsc (hanem milyen???) diplomat ad? Vagy nem nemzetkozileg elismert diploma lesz, csak annak lehet hivni, mert egyetem adja?
    b) Fel evvel rovidebb, es ugyan nem "teljes erteku", hanem konnyitett kepzes, de a vegen egy rendes bsc diplomat kap az ember, annyi hatrannyal, hogy ha akar msc-t is, akkor be kell hoznia azt a fel evet, amivel a bprof kepzes rovidebb volt?

    Elobbi esetben a letezo legnagyobb baromsag az egesz, utobbi esetben viszont ha valaki kulfoldon akar elhelyezkedni, akkor zsenialis es erosen ajanlott.
    Kulfoldon ugyis csak annyit latnak, hogy van bsc-je, valami kelet-europai random egyetemrol. Igen, kulfoldon pont ennyibe nezik az ELTE-t es a BME-t is, nem is hallottak meg egyikrol sem, meg le se szarjak, kb ugy kezelik, hogy a helyi alsopolcos egyetemmel van kb egy szinten. Ami amugy orbitalis baromsag, sajat tapasztalatok alapjan siman mehetne a felso polcra (ha nem is ivy league, de eggyel az alatti szint), de mivel senki nem ismeri oket, senki nem fogja elhinni ugysem.

    Szoval a fentiek alapjan, ha rendes bsc diplomat ad, akkor nagyon fasza. Ha olyan "diplomat" ad, amin viszont van valami extra kikotes, amitol nem szamit teljes erteku bsc-nek kulfoldon (ahol ugyse tudjak mik a szakok nevei es mit jelentenek, es amugyis le se szarjak), akkor viszont inkabb a bsc ajanlott.

    Kicsit meg tovabb gondolva... Baszki, En nem kockaztatnek. Fel ev az kb semmi, jobb biztosra menni.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • Silεncε

    őstag

    válasz gygabor88 #16305 üzenetére

    Ez vicces, nekem a teljes értékű SZTE-s proginfo diplomám volt 3 év (6felev). Ott a bprof ha jól tudom, két év :DD

    opr: ez valahova a felsőoktatási szakképzés meg a BSc közé akar beékelődni, de én nem látok ekkora “piaci rést” köztük. De egyébként igen, a reklámszöveg az volt, hogy nem lehet belőle egyenesen MSc-re menni, hanem kell még +1 év, ha valaki akar. Én olyanokat hallottam tanároktól, hogy főleg a matekot nyirbaltak meg (ofc), pl nekünk volt alga1-2, 1-1 félév, ebből csináltak 1 féléves tárgyat, akkor a számtudos tárgyakat összevonták (formális nyelvek, bonyolultságelmélet, stb). Én legalábbis ezt hallottam anno

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák