Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ispy

    veterán

    válasz Louro #16067 üzenetére

    Szerintem rossz a kérdés...

    Ha váltani akarsz, találd meg azt a témát, ami megmozgat, amivel szívesen foglalkoznál akár napi 8-10-12 órában és ahhoz keresd meg az eszközöket. Más a válasz, ha web designal akarsz foglalkozni vagy ha hardver programozással vagy android app fejlesztéssel vagy ha az sqlt akarod tovább vinni és inkább backend vonal. Mindenre van kereslet, ha jó vagy benne, persze van amivel könnyebb megtalálni a munkát és van amivel nehezebb. És mindennel nehéz lesz találni bármit is, ha nem értesz hozzá.

    Aztán idővel már a nyelv nem is fog számítani, mert a programozó az is js-ben is programozó meg C++-ban is, csak más a körítés.

    [ Szerkesztve ]

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • coco2

    őstag

    válasz Louro #16067 üzenetére

    Ahogy már írták előttem, ha nincs igazán kedved valamihez, az nem fog menni. Akik csinálják, nekik az az életük, a második otthonuk. "Szabad idő" úgy néz ki, hogy technikai doksik között kotorászol, és új dolgokat tanulsz. Mert neked az szórakoztató, meg érdekel. Ha az az ember lennél, 40 környékén (fentebb mintha írtad volna) már régen nem a nullánál tartanál. Szóval a programozás valószínűleg kiesett. A programozás backend-hez kell erősebben, front-hoz nem. Fronthoz design, "szép érzék", grafika, felhasználói élmény tervezés, dokumentum szerkezet tervezés - olyasmik mennek erősebben. Grafikus vénával előnyben. Aztán van az üzemeltetés, de ha rendszergazdáskodni nem szeretsz, az kiesett. És van még tesztelés. De valamennyi ismeretet mindenhez össze kell szedni, és a tesztelés sem kivétel. Ha valami nagyon mással próbálkoznál, lehet még ügyfelezni / oktatni - ahhoz türelem kell, programozás nem. Vagy mozoghatsz business vonalon, ha amúgy jó vagy társaságban, nyelveket beszélsz, van egy pár millás ruhatárad, és született party arc vagy mellé. Szedegetni a kereslet / kínálat lehetséges találkozásait akárhol. Amit kifelejtettem volna a madártávlati körképből, azt majd a többiek hozzá fűzik. Többé-kevésbé a fentiek vannak. Ha egyik sem tetszik, a szoftver világa emberi számítás szerint nem lesz a te világod.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

Új hozzászólás Aktív témák