Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MostaPista

    tag

    válasz pelyib #15835 üzenetére

    Harom fontos dolgot:
    Egy hierachikus feladatkezelot, valamint nev es helyszin szerinti keresest/megjelenitest.

    A hataridonaplok ugyan arra a kaptafara keszultek:
    Adott napon adott idosavba be lehet irni, hogy mi lesz, es erre be lehet figyelmeztetest beallitani.
    Ha extra, akkor lehet hozza neveket megadni, de tobbnyire csak azert, hogy mail-en lehessen oket is ertesiteni, hogy mikor es hol kell megjelenniuk.
    Helyszint csak a szoveges mezoben lehet megadni a tobbi megjegyzes mellett, ez maris hianyzik.
    Raadasul kesobb csak akkor lehet megtalalni, ha a naptarat vegignezi az ember naponta, hogy mikor mi tortent.

    Nekem olyan megoldas kell, ahol megadhatok egy feladatot
    pl: fat ultetni a kertbe
    majd ala be lehet csatolni teendoket (sok helyen to do a neve)
    pl: szomszeddal egyeztetni, mikor er ra segiteni, illetve szukseges dolgokat, szerszamokat megvenni, elokesziteni, megtisztittani
    es esemenyeket
    pl. adott napon es idosavban egyeb dolgok megvetele
    adott napon es idosavban meglevo szerszamok megtisztitasa
    adott napon es idosavban ultetes a szomszeddal

    Mind a "to do", mind az "esemeny" eseteben legyen lehetoseg megadni nemcsak kezdo es befejezo napot es idopontot (vagy nem kotelezo megadni), hanem erintett szemelyeket es helyszineket is.

    Ami a lenyeg - es ezen bukik el az osszes letezo program, amit eddig talaltam - az az, hogy mind a szemelyek, mind a helyszinek eseteben is legyen lehetoseg legalabb keresesre, hogy mikor es hol milyen esemenyekben es to do-kban voltak erintettek, megtalaljam, hogy a szomszedom miben segitett es mikor, es adott boltba miert es mikor mentem vasarolni.

    A jelenlegi hataridonaplok csak egyoldaluak, minden a naptar ala van berendezve, es csak a naptar alatt lehet vegiglapozni, mikor mi tortent, esetleg, hogy kik voltak erintettek, de az egyes esetek kozott sincs kapcsolat, es nevek es helyszinek alapjan semmit se lehet megtalalni.
    (Allitolag van online megoldas, de ez az, amit nem akarok, ezek magan adatok, offline modon legyen lehetoseg kezelni.)

    Annak orulnek, ha lenne egy ilyen ingyenes program, vagy ha nem, akkor valaki irna egyet es kozzetenne.

    Nyilvan lesznek olyanok, akiknek lesznek extra igenyei, hogy adott szemely vagy helyszin szines es hangjelzeses legyen, erre lehet mar fizetos verziot is kesziteni, ahogy latom, az ilyen ingyenes + "pro", azaz fizetos verzios megoldasok elegge elterjedtek.

    Remelem, ertheto, nem vagyok programozo, nem tudok "specifikaciot" irni. ;)

Új hozzászólás Aktív témák