Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ispy

    veterán

    válasz pmonitor #15663 üzenetére

    Szerintem azért nincsen, mert a programozók munkája, hogy algoritmusokat írnak...meg fogod találni a neked szükséges eljárásokra a mintákat, részproblémákra a megoldást, de a feladatot neked kell megfogalmazni megtalálni a végeredményhez vezető utat, majd ezt kód formájába önteni. Pont ez az a része a programozásnak, ami izgalamas, ami kihívás, amiért én például szeretem csinálni. Sokszor én is refaktorálom a saját kódomat, először megcsinálom, csúnyán, behegesztve fix értékekkel, minél inkább lényegre törő módon, hogy minél gyorsabban eljussak az elejétől a végéig. Majd ha már így megcsináltam mindent, amire szükségem van, kitörlöm és megcsinálom szépen, kultúrált formában, elnevezésekkel, optimálisan, amennyire tudom. Senki nem fogja megmondani mi az ideális kód, mert mindenkinek más, mindenki másképp gondolkodik, jut el A-ból B-be. Így a net nem megoldások forrása, hanem sokkal inkább egy ötletbazár, ahonnan lehet ihletet meríteni.

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • sztanozs

    veterán

    válasz pmonitor #15663 üzenetére

    Amit keresel azokat úgy hívják, hogy nyelvi csomagok. Általában vannak az adott (magasabb szintű) programozási nyelvekhez 'hivatalos' tárolók, ahol elérhetők ilyen kódtárak (vagy már lefordított függvénykönyvtárak.
    Természetesen az esetek nagy részében ezek hatékonyságát és/vagy gyorsaságát senki nem fogja ellenőrizni (legfeljebb a kód tényleges felhasználói). Pythonhoz ilyen pypi, de ilyen a github is nyelvfüggetlenül (vagy a github előtti időkben a sourceforge).

    Amúgy szerinted ki töltené az értékes (és meg nem fizetett) idejét azzal, hogy más kódjait túrja hibák, optimalizálatlanság, memory leak, vagy csak hanyag implementáció után kutatva? Legfeljebb a "biztonsági kutatók", akik ezen hibákon keresztül, ilyen kódot futtató rendszerekbe juthatnak be (de a hibákat javítani ők sem fogják). De pl az, hogy egy sort vagy permutációs algoritmus nincs jól optimalizálva szerintem még az ő érdeklődési szintjüket se üti meg...

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Új hozzászólás Aktív témák