Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz bandi0000 #10756 üzenetére

    "Én meg azért kérek elnézést hogy itt kérdezgetek sokat"
    Szerintem azert soha ne kerj elnezest. A programozo egy azon keves szakmak kozul, ahol soha nem szegyen a kerdezes, meg neha trivialis dolgokra sem. Sot, inkabb az szegyen, ha valaki nem kerdez. A kereses meg gyorsan az utan fog menni, hogy megtanultad a "hatalomszavakat", addig szenvedes. :)

    Kapcsos zarojel: Ha a scope/variable lifecycle (fogalmam sincs ezeket hogy mondjak magyarul, sorry), szavak mondanak valamit, akkor a valasz nagy egyszeru: ez a fajta zarojel egy scope-ot "jelent" minden esetben, legyen az egy fuggveny, osztaly, akarmi, vagy akar csak magaban a zarojel (bar utobbiert jar a bitofa).
    Ha nagyon egyszeruen kene megfogalmazni, annyi lenne, hogy a valtozok eletciklusa a scope-juk (asszem a scope kb ezt is jelenti). Tehat ha egy valtozo kifut a scope-bol, megdoglend. Pointereknel lehet varialni ezzel, de abba most nem megyek bele, mert csak osszezavarna.

    A peldadban a kovetkezo tortenik (commentek sor utan):
    { //itt "letrejon" egy uj scope
    int h=0; //a letrejott scope-on belul megszuletik a valtozo, neve "h", tipusa "int", erteke "0"
    } //itt megszunik a scope, es mivel egy kis geci, mindenkit magaval rant a halalba, aki hozza tartozik, tehat h-t is

    -
    cout<<h; //itt "h" mar nem letezik, ez egy masik scope, ezert nem is tudod kiiratni.

    ui.: ha valaki meg tudja fogalmazni szepen flancosan, de tanulonak erthetoen magyarul a fentit, ne tartsa magaban, nekem ez soha nem ment. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák