Új hozzászólás Aktív témák

  • pmonitor

    aktív tag

    válasz sztanozs #16528 üzenetére

    Készítettem én is egy 300000-es futtatást olyan szisztémával, mint ahogy Te csináltad. Tehát hogy az "A" program írta file-ba az adatokat. Ez lett az output. Nálam mondjuk mások az egyedi adatok:
    Egyedi PID: 241955
    Egyedi HWND: 286085
    a 300000-ből.
    Olyan eset nem volt, hogy mindkettő megegyezett volna. A program leírása itt található meg.

    @Silεncε:
    Ugye milyen jó, hogy nem fogadtál?
    Az itoa() szignatúrája: char * itoa ( int value, char * str, int base );

    Az én függvényem szignatúrája: char* int_ToStringC(int i, char* s, int base)
    Nincs többfajta input.

    @sztanozs:
    Pl. ilyen teszt programok esetén is elég so'xor kell integert konvertálni. Ahányszor meghívom a PidAndHwndA.exe-t, mindannyiszor 2 számot konvertál(a pid-et és a hwnd-t).
    Vagy másik példa a feledatkezelő. Ott is nagyon so'xor kell számot konvertálni. Mondjuk egyik esetben sem kell 30 misiszer konvertálni, de azért látszik, hogy akad 1-2 eset, amikor jó sokszor.

    @dabadab:
    Ugye, hogy nem veri meg ezt az assembly kódot!?

    @dabadab:
    Itt azt írtad, hogy:
    >A C az gyakorlatilag hordozható assembler, ennek megfelelően kell hozzáállni, aki ott azt mondaná, hogy a JMP használatát el kell kerülni, azt kiröhögnék.

    Szerintem a C nem hordozható assembler. Közel sem!!! Ilyent hogy írsz meg C-ben?

    push_chars :
    xor edx, edx
    mov ecx, base
    div ecx
    add edx, 0x30
    push edx
    inc ebx
    test eax, eax
    jnz push_chars
    pop_chars :
    pop eax
    stosb
    dec ebx
    cmp ebx, 0
    jg pop_chars

    Ezt én úgy írtam meg, hogy char tömböt használtam, és a végén "megfordítottam". De ez a megoldás nagyon nem ugyanaz, mint az asm esetén használt push-ok és pop-ok használata. A C közel sem hordozható assembler!

    @böng ész ő:
    >Ha elakadsz valamivel
    Egy programozó is el tud akadni valamivel? Én azt hittem, hogy azért tanultak olyan sokat, hogy a szakterületükön ne akadjanak el semmivel. De lehet, hogy tévedek/tévedtem. :F

    http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

Új hozzászólás Aktív témák