Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz coco2 #16122 üzenetére

    Akkor pseudo-kodoljuk le. :)
    Van valami business logikad, aminek hivnia kell a system(valami fajta string) fuggvenyt.
    Ezt tudod csinalni ugy, hogy:
    void MyClass::myShit(std::string& lofasz)
    {
    ...csinalom a dolgom, amit kell, akarhany sorban...
    #ifdef OS_LINUX
    system(lofasz.c_str()); //ha a szignatura system(const char*)
    #endif
    #ifdef OS_MAC
    system(valami_stringkonverzio(lofasz));
    #endif
    }

    Vagy:
    #ifdef OS_LINUX
    void MyClass::callSystem(std::string& lofasz)
    {
    system(lofasz.c_str());
    }
    #endif
    #ifdef OS_MAC
    void MyClass::callSystem(std::string& lofasz)
    {
    system(valami_stringkonverzio(lofasz));
    }
    #endif

    Es akkor a fo kod az nezhet ki ugy, hogy:
    void MyClass::myShit(std::string& lofasz)
    {
      ...csinalom a dolgom, amit kell, akarhany sorban...
    callSystem(lofasz);
    }

    Ami sokkal tisztabb, atlathatobb, egyszerubb tesztelni, modositani, uj OS-t hozzaadni/elvenni, akarmi. Alternativanak lehet olyat is, hogy a cpp-n beluli fuggvenydeklaraciot csak egyszer csinalod meg, es azon belul ifdef-elsz, de szerintem a kulon deklaracio tisztabb, szebb, es ami sokkal fontosabb: Eltorik, ha valamit elbaszol, nem egy sima ures fuggveny lesz a vege, mert a headerben OS-tul fuggetlenul ott a szignatura, amit a fordito keresni fog, es uvolt, mint a faba szorult fereg, ha nem talalja.

    A config/props: Visual Studiot hasznalsz? Ha igen, arra jo, hogy siman kivalasztod fent a configurations-nel a legordulo menuben, hogy MAC, vagy WIN, vagy LINUX, es:
    - Lecserelodik a fordito arra, amit beallitottal az adott platformhoz
    - "Definialodik" (pre-processor directive) az OS_VALAMI macro (mindig az, amelyik eppen kell)

    Igy egyszeru valtani a platformok kozott, egyszeru a CI integracio es az automata teszteles is, hiszen (mondjuk Jenkinsben) annyi a dolgod, hogy lebuildeled mind a harom konfiguraciot, aztan az artefact (a kimenet/build eredmenye) sikeres build eseten mar mehet is a celgepre, ami futtathatja is rajta az automatikus teszteket. Unit/egyeb tesztek termeszetesen lefutnak, barhol barmi error van mar jelez is, hogy szar kerult a palacsintaba. Ez mehet minden egyes git push utan akar, es akkor nincs stressz amikor deploy van (ok, de van stressz, deploy elott mindig van stressz, de kevesebb :DDD), mert tudod jol, hogy nincs olyan commit, ami eltort barmit, aminek nem kellett volna.
    Persze ezt karbantartani munka, osszerakni plane, meg normalis teszteket kell csinalni hozza, de egy nagyobb lelegzetvetelu projektnel nagyon megeri mar kozeptavon is.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák