Aktív témák

  • Face:TRUE

    csendes tag

    Szervusztok!
    Programozással kapcsolatban kerestem fel a Prohardver oldalt. Mint teljesen tudatlan emberke
    Nekiálltam guglizni a DVD / téka kölcsönzés kifejezésre. Találtam is pár haszontalan kezdetleges programot.
    Miért is tettem mindezt?
    Filmkölcsönzőt üzemeltetek, korábban volt egy programunk amivel a napi forgalmat kölcsönzést valamint az ügyfelek regisztrációját kezeltük, ám ez támogatás hiányában összeomlott. Hasznavehetetlen. A srác aki ezzel foglalkozott, nos fogalmazzunk úgy
    ”Köszönöm, de nem!” Keserves munkával, sikerül valamelyest felnyitnom a programját, legalább az adatok kinyerése sikerült. Nézegettem a fájlokat a gépen az egész egy SQL adatbázison keresztül kommunikált kiindulási pontja C:/ Végpontja C:/. Nem mintha értenék hozzá, de szerintem megoldható lenne egy helyi adatbázis esetleg SQL nélkül, hogy a jövőben ne történhessen ilyen. Nagyjából egyszerűvolt a program. Tagok felvétele, azok adatainak tárolása. Egyenlegük / kölcsönzéseik nyilvántartása. Filmek adatbázisa, leírásuk adathordozó típusa, Szereplők (színészek) felsorolása. Irányított keresés: Filmcímre, szereplőkre, kiadás dátumára, forg. Könyv író. Stb stb nem sorolnám feleslegesen, rabolva mindenki idejét.
    Gondoltam, majd én megmutatom, hogy kell programozni. És eljutottam egészen a C# nagyon hasznos itteni bejegyzésekig. Tényleg egyszerű. Csak sajnos teljesen HÜLYEvagyok hozzá.
    Így kérdeznélek titeket. Ha már önerőmből nem futja egy program írására, talán van köztetek olyan akinek az ismerősei közt , vagy az ismerősök ismerősei között, akad olyan személy aki hajlandó lenne időt áldozni, hogy belevesse magát kiszámolni mennyi HUF-ba is kerülne egy független ember munkája. Egy új program írásához. A NAGY Magyar programfejlesztő irodákat inkább kihagynám. Valahogy nemfutja a keretből többszázezermilliárdos programokra. :R

    Nimród Dö nyúbí

  • WonderCSabo

    félisten

    válasz Face:TRUE #1 üzenetére

    Ez a topik miért nem volt jó? A középre zárás meg nagy hülyeség, mert sokkal nehezebb olvasni a mondandódat.

    Mi a baj az SQLel? Egy adatbázist legeegyszerűbb egy adatbázis kezelő nyelvvel megcsinálni. :)

    [ Szerkesztve ]

  • A szerzetes

    csendes tag

    válasz Face:TRUE #1 üzenetére

    Privát ment!

    "Nem adom fel mert lehet, hogy holnap lesz az én napom"

  • nuendo

    tag

    válasz Face:TRUE #1 üzenetére

    MSSQL kezelés...rengeteg leirás van hozzá! nem is nehéz :) ha webre akarok kitenni akkor meg PHP-vel kzeld, ez sem vészes annyira...ha már sokat guglizol:) hajrá! nem lehetetlenség megoldani!

Aktív témák