Aktív témák

  • amargo

    addikt

    Hello!
    adott egy p2l97 asus lap, és egy 433as cerka, 64ram, és egy átalakító.. az átalakító eléggé sokat tud(legalábbis az előzőn fele ennyi nem volt).
    a gonddal, kezdem:
    1. Memtest lefuttat nincs hiba
    kb pár órával rá memtest hibák sora.. mondom ok, akkor átalakító igazgatás, ismét memtest, hiba semmi.
    ez a dolog úgy váltogatni szokta magát.. én még összefüggést nem találtam.
    de a lényeg, hogy hol hiba, hol nem. a memtest- leírásában szerepel, hogy a proci tévesztéseit is jelzi, tévedek? tehát a mem nem hibás.
    az átalakító részletezése, elvileg tud, ppga, fc-pga, dual, over lock, vcore állítás->dip kapcsolókkal(auto és manual). és rev 3.2 van rajta.
    én gondolkoztam azon, hogy az átalakító rosszul jumperoltam elkezdtem átdugdosni, de látszólag mégse kottyant neki, a variációkat kipróbálva semmi különbség.
    a gép eredetileg egy 233 PII vel ment, de filmnézéshez az kevés volt, de így megy. csak zavar, hogy nem tudok rájönni mért van ez a hibázzás. ma is volt hiba és nem tudom mitől.. aztán megint nem.
    nem tudom mennyire érthető a fogalmazásom. de a kérdés az lenne, hogy most akkor hol a hiba? proci csak nem döglött meg, mert akkor mindig hibázna(vagy nem?), a memet cseréltem is már ki, tehát az sem lehet.. az átalakító? vagy a foglalat? elvileg azt is megpuceváltam már.
    üdv

    amargo

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • T_bee

    aktív tag

    válasz amargo #1 üzenetére

    proci próba ki másik gépben. meg az átalakítót is. meg alaplapi elemcsere. hátha valamelyik segít

    ''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

  • amargo

    addikt

    válasz T_bee #2 üzenetére

    kipróbálom ezket!
    csak ez kicsit macerás.. mert nekem nincs még1 p2őm.
    de megnézem :)

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Aktív témák