Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kirkri

    addikt

    Köszi a topikot koxx! :R

    Akkor ide bemásolom a másik topikból a dilemmámat.

    "Most, hogy robotból már megvan a Roborock S7, amit némi utánajárást követően kiválasztottunk, az asszony felvetette, hogy kellene akkus kézi porszívó is, mert mennyivel egyszerűbb, mint a madzagot húzogatni... :(( (Ugyan egy áldás a robot, de vannak olyan eldugott szegletek, ahova nem fér be, így manuálisan is kell hétvégén porszívózni, még ha töredékét is, mint korábban.)

    160k már nagyon a vége, amit kiadnánk érte, tehát a Dyson V10 is már csak nagyon akciósan kifogva férne bele a keretbe. Dyson V8 total még megvehető 100k-ért, de eltántorít a rövid üzemidő, így elkezdtem a kínai vonalat böngészni. Roborock H7 volt az első elgondolás, mert a robotból az élvonalba tartoznak a Roborock készülékei. (A Roborock a Xiaomi almárkája egyébként) A Roborock H7 szívóteljesítményben minimálisan többet tud, mint a Dyson V10 (160 vs 151 AW), az ára pedig a Banggoodról megvásárolva 100k alatt van, ami sokkal olcsóbb, mint a vele nagyjából egy kategóriába sorolható Dyson V10. Az akkuról nem is beszélve, ami max. fokozaton 90 perc, szemben a Dyson V10 60 percével. A súlya is közel fele a V10-nek, tehát azt mondanám, hogy megvan az ideális jelölt, de... Az akkuja nem cserélhető (megbontás nélkül), mint a Dyson V10-nek, illetve normál méretű fejből csak egy van hozzá, én hiányolom a soft rollert a kemény padlóra. Ráadásul kicsit ormótlannak is találom a markolat résznél, bár a nagyobb akku kapacitás nagyobb mérettel is jár, de akkor is. :O

    Szóval nézelődjünk tovább... Rábukkantam a Xiaomi Dreame szériára, ott pedig a V12 típust néztem ki, mivel nekem felmosó funkció nem kell és ha erre nincs szükségem, akkor a V12 specifikációi jobbak, mint itt a topikban emlegetett T20 pro típusnak a Dreame márkán belül. Ráadásul ezt itthon kb. ugyanazon az áron lehet megvenni, mint a kínai webshopokban, szóval érdemesebb itthon beszerezni. Specifikációiban magasan übereli még a tőle egy árkategóriával feljebb lévő Dyson V10-et is, bár a Dyson V11-et nem éri el. (Szívóteljesítménye már 185 AW!) Fejből ehhez is csak egy jár, úgy tűnik a multi fej az új irány. Látom, hogy kijött már a V12pro verzió is belőle, ( ennek a szívóteljesítménye csak 10AW-al marad el a Dyson V11-tól 210 vs 220AW) de egyelőre még csak az Aliexpress-en látok belőle, így ezt elengedem és maradok az alap modellnél. Ilyen Dreame V12 porszívóval nincs valakinek tapasztalata?"

    Update: Képbe jött a Dreame T30 porszívó, jelenleg ez áll nyerésre.[link] Valahol a Dreame V12 és a V12 pro között van tudásban. (És ennek sincs sajnos puha hengeres feje, csak a multifej. (Bár 100 dollárért lehet hozzá venni, de annyit nem áldozok rá.

    [ Szerkesztve ]

    21 éve a Prohardveren! ™

  • kirkri

    addikt

    válasz kirkri #7 üzenetére

    Megrendeltem a Dreame T30-at, a jövő héten beszámolok róla, hogy milyen. :)

    21 éve a Prohardveren! ™

  • kirkri

    addikt

    válasz ribarszki #12 üzenetére

    Rendben. Én még az automata módra vagyok kíváncsi, a Roborock robotnál teljesen jól működik, hogy a szőnyegre érve növeli a szívóerőt, meglátjuk ennél hasonlóan sikerült-e megoldani.

    21 éve a Prohardveren! ™

  • kirkri

    addikt

    válasz rizso #14 üzenetére

    Azt nem tudom milyen minőséget képviselnek, de a philips.hu oldalon vannak elég jelentős akcióban állóporszívók, amiből a THANKYOU15 kuponnal további 15% kedvezmény lejön.

    21 éve a Prohardveren! ™

  • kirkri

    addikt

    válasz kirkri #9 üzenetére

    Ígértem egy beszámolót. Sajnos kicsit elhúzódott mire megérkezett, mert Németországból Magyarországra 1 nap volt a szállítási idő, Budapestről Budapestre meg egy hét volt a posta jóvoltából.

    Maga a csomagolás célszerű és jól néz ki, egy külső barna dobozban van a tetszetős belső doboz, fénykép minőségű nyomattal. A porszívó és a tartozékai egyaránt egyesével vannak csomagolva a dobozon belül, minden egyes tartozéknak van kialakított helye. A készülék tartozékai a mindenre van megfelelő céleszköz érzetet keltik és nagyon jó minőségűek. (Viszont a kioldó gombokat a tartozékokon méretesebbre tervezhették volna, a Dyson gombjai jobban bejönnek) Mind a porszívó, mind pedig a tartozékok karcmentes állapotban, tökéletes festéssel érkeztek, de úgy gondolom, hogy ez minden 100e forint feletti porszívónál így van. A cső hihetetlenül könnyű, azt hittem csak egy reklámfogás, de nem :) Mi automata üzemmódban használjuk, ott 30-40 perc üzemidőt produkált a hétvégi próba során, váltakozó szívóerővel. Hasznos megoldásnak tartom, hogy automatikusan emeli a szívóerőt olyan helyeken porszívózva, ahol a szenzor nagyobb szennyezettséget érzékel. Ez úgy tűnik nem csak placebo, a szekrény mögé és az ágy alá dugva a szívófejet, pirosra váltott a porszívó kijelzője (zöld - sárga - piros színeket rendel a különböző szennyezettségi szintekhez) és turbó módba kapcsolta magát. Kemény padlóról szőnyegre érve szintén automatikusan emeli a szívóerőt. Ha már szívóerőről van szó, akkor megemlítem, hogy azzal is meg vagyok elégedve, a folyosón a futószőnyeget medium fokozatban is megemeli, de, összehasonlítási alapom egyelőre nincs más akkus készülékekhez képest. Karácsonykor kipróbálom majd tesóm Dyson V10-es készüléket, aztán majd megírom mit tapasztaltam. Hasznos megoldásnak tartom, hogy nem kell folyamatosan nyomva tartani a bekapcsoló gombot, mint a Dyson porszívóknál. Itt két opció között lehet választani, az egyik a Dyson féle megoldás, hogy csak akkor megy, ha nyomjuk a gombot, a másik opcióban pedig egyszer benyomva a gombot kikapcsol, újra benyomva kikapcsol a készülék.

    Egy dolgot kipróbálnék, - ami nem tartozéka a készüléknek - a puha sörtekefés fejet a kemény padlón. Nem azért, mert a multi kefe amivel a porszívó érkezett nem dolgozna kielégítően, csak kíváncsi vagyok lenne-e különbség.

    Igazából még túl új a készülék ahhoz, hogy esetleges problémákról számoljak be vele kapcsolatban és számomra nagy meglepetéssel sem szolgált, mivel alaposan körbejártam milyen típust szeretnék venni, elolvastam róla beszámolókat, megnéztem videókat. Ha nem számított volna a pénz, akkor valószínűleg, hogy egy Dyson V15-re neveztem volna be, hogy kipróbáljam valóban olyan szuper-e, mint ahogy mondják, de az már túl volt azon az összeghatáron, amit hajlandó voltam kiadni egy porszívóért. (Így is szívtam a fogam, hogy a robottal együtt közel 300e forintot fizettem ki a két porszívóra egy hónapon belül).

    [ Szerkesztve ]

    21 éve a Prohardveren! ™

  • kirkri

    addikt

    válasz kirkri #28 üzenetére

    Megcsináltam a Dyson V10 - Dreame T30 összehasonlítást. Bár papíron a T30 szívóteljesítménye nagyobb, mint a V10 szívóteljesítménye, ez a gyakorlatban úgy gondolom nem így van. Érzésre erősebben szív a V10 kb. 10-15 százalékkal.

    Ami a legmeglepőbb volt számomra élőben, hogy a Dyson V10 valóban egy ormótlan porszívó, valahogy előre éreztem, hogy a nejemnek nem jönne be, mondta is, hogy szerencse, hogy nem ezt vettem. (A másik kifogása még az idétlen színösszeállítás, de ez erősen szubjektív, biztosan van akinek ez tetszik). Súlyra nehezebb a Dyson, rövid távon én nem éreztem ezt jelentős tehernek, azt nem tudom, hogy ez hosszabb idő alatt is elhanyagolható lenne-e, vagy esetleg egy női felhasználó is így vélekedne-e.
    Kiegészítőkben kb. ugyanaz a kettő, kivéve a soft rollert, amit sajnálok, hogy a Dreame kihagyott a csomagból, mert azt ugyan nem volt időm felmérni, hogy hatékonyabb-e, de csendesebbnek mindenképp csendesebb.

    A tartály ürítése hasonló koncepció, ahogy a dokkoló is, erre nem térnék ki.

    Mindenképp előnye a T30-nak a kijelző, nem is értem a Dyson miért csak a V11-től teszi rá a porszívókra. Bár felesleges extrának tűnhet a T30 kijelzőjén a megjelenített szennyezettség kijelzés, ez egy hasznos infó. Egy szőnyegen húzgálva a porszívófejet, ahol zölden jelez ott csak egyszer kell átmenni, ahol sárga, vagy piros, ott többször oda-vissza húzgálva látható, hogy jön-e még a szőnyegből por, vagy tovább lehet haladni. Ezzel voltak előzetesen fenntartásaim, de nem placebo, tipikusan olyan részeken vált sárgára, vagy pirosra, ahol jobban használatban van a szőnyeg. (Kicsit megviccelt a porszenzor, mert a nejem pókhálótlanított egy sarokban a hétvégén és egy darabka sikeresen feltapadt a csőbe, amit a légáram vígan lengetett a szenzor előtt és folyamatosan piros szennyezettséget mutatott mindenhol a porszívó.)

    Az automata üzemmód szintén a Dreame hasznos funkciója, a felülethez állítja a szívóerőt, ezzel jelentősen lehet növelni az üzemidőt.

    Egy negatív tapasztalatot említenem kell a T30-ről, hogy az egyik szőnyegünket turbó fokozatban nem lehet vele porszívózni, mert forgótengely elakadást jelez és leáll. Érdekes, hogy ez egy kifejezetten rövid szálú szőnyeg, tehát nem arról van szó, hogy feltekeredik a szála a szőnyegnek a tengelyre.

    Összességében számunkra jobb a Dreame T30, mint a Dyson V10, ár/érték arányban pedig egyértelműen. (V8 meg labdába sem rúghat, pedig árban az van kb. a Dreame T30 szintjén). A tartósság az ami egyelőre kérdéses, ilyen tapasztalatom még nincs a porszívóval, mert még nincs egy hónapos.

    A fentiek csak a saját véleményemet tükrözik, nem szándékozom hitvitába bonyolódni senkivel, aki a Dysonra esküszik. :)

    [ Szerkesztve ]

    21 éve a Prohardveren! ™

  • kirkri

    addikt

    válasz #48613632 #51 üzenetére

    A T30 nem a flagship a Dreame családban, mert az a V12 pro. De ennek még annyi jelentősége sincs, mint a jelenlegi formában megírt hozzászólásodnak. :)

    Nem értem miért is kellett volna a gyártók flagship modelljeit egymáshoz hasonlítani, nyilvánvalóan nem egy piaci szegmensben indulnak. Olvasd el újra amit írtam, nem a Dyson márkát hasonlítottam a Dreame márkához , hanem a piacon kapható két aktív terméket egymáshoz.

    Az meg szimplán csak elvakultság, amit a a kínai termékekről írtál. Ráadásul a Dyson biztosan nem Kínában gyártatja le - ha nem is a komplett porszívót - a készülék komponenseinek a 90%-át. :DD

    Soha nem fogom megérteni a márkasznob embereket...

    [ Szerkesztve ]

    21 éve a Prohardveren! ™

  • kirkri

    addikt

    válasz #48613632 #53 üzenetére

    Idézheted magad, de attól még továbbra is irreleváns amit írsz. ;) Arról szól a bejegyzésem, hogy valakinek van 100-150 ezer forintja, amit akkumulátoros porszívóra szánt és nézegeti a kínálatot, hogy melyiket kellene választani a piacon lévő modellek közül, ár/érték arányban melyik éri meg jobban. Ebben az ársávban szerintem jobban megéri a Dreame T30, mint a Dyson V10 és itt feleslegesen mutogatod a Dyson V15 típust, hogy az sokkal jobb (egyébként elfogadom) , hiszen az 260e forinttól kezdődik, amit Magyarországon nem sokan adnak ki egy akkus porszívóért még akkor sem, ha anyagilag megengedhetik maguknak. Ráadásul még ormótlanabb a V15 kialakítása mint a V10-é, amit tudom, hogy a megnövelt cyclone teljesítmény indokol, de a nők többségének a kinézet fontosabb szempont, mint a műszaki paraméterek, ez alapján a V15 kifejezetten ronda készülék. (Ez nem negatív megkülönböztetés részemről, egyszerűen máshogy látjuk a dolgokat, ami tény.) De újra kiemelem, hogy a kulcsszó a szerintem, másoknak más szempontok számítanak, én a saját szempontjaim szerint értékeltem és ez alapján jobb választásnak tartom a T30-at, mint a V10-et. (És nem a V15-ről beszélek továbbra sem.)

    Nem vitatom, hogy a Dyson V15 már tudja ugyanazokat, amiket a Dreame T30 tud (sőt azt is elhiszem, hogy akár jobban is), de a V15 minimum dupla annyiba kerül és visszakanyarodtunk oda, amivel kezdtem, hogy két konkrét porszívót hasonlítottam össze, ami a boltba betérve hasonló áron vásárolható meg.

    Mellesleg a Dyson honlapján nem látom kiírva, hogy a V10 kifutott modell lenne és a V15-öt ajánlanák inkább mindenkinek.



    A magam részéről elpazarolt időnek érzem a hitvitát, ha a két konkrét típus összehasonlítása kapcsán bármiben cáfolni tudod az általam leírtakat, akkor azt szívesen veszem. Én nem vagyok Xiaomi fanatikus, a következő porszívóm akár még Dyson is lehet, mert a szívóerő nagyon meggyőző, bár amíg ez a hordó design megmarad a nejem nem fogom tudni rábeszélni.

    Arra azért kíváncsi lennék, hogy amennyiben robotporszívót is használsz, akkor melyik modellre esett a választásod, mert ott egyértelműen a kínai robotok vezetik a piacot és megírtad, hogy kínai terméket semmiképpen.

    21 éve a Prohardveren! ™

  • kirkri

    addikt

    válasz ribarszki #55 üzenetére

    Jogos, félreérthetően fogalmaztam, modellben értettem a "már" kifejezést. :R Ez kétségkívül így van, a technikai megoldásokban a Dyson adja az irányt, hirtelen nem emlékszem, hogy mit is olvastam, milyen hatalmas számú szabadalmat védettek le.

    [ Szerkesztve ]

    21 éve a Prohardveren! ™

  • kirkri

    addikt

    válasz kicsi kecske #58 üzenetére

    Itt a holland hozzászóló azt írja, hogy a G9 a C1 továbbfejlesztett változata.

    21 éve a Prohardveren! ™

  • kirkri

    addikt

    válasz #48613632 #57 üzenetére

    Tegnap még úgy voltam vele, hogy nem reagálok, mert a topiknak nem rólunk kell szólnia, de még egy utolsó hozzászólást mégis teszek.

    Nem érzem kirohanásnak amit írtam és megsérteni téged pedig végképp nem állt szándékomban. Azt, hogy nincs jelentősége a hozzászólásodnak arra írtam, hogy egy ilyen kijelentéssel, miszerint "...2022-ben csak szimplán nem veszünk kínait, gyártson akármilyen minőséget, akármennyiért" már a hitelesség elveszett, innentől már irreleváns amit írsz, akár igazad van, akár nincs. Műszaki területen nincs helye az ideológiának, ott csak a tények számítanak.

    Értem amit írsz, hogy ne hiányoljam a kijelzőt egy több éves konstrukción, igazat is adok neked ebben, de az nem állja meg a helyét, hogy ez egy kifutott modell, hiszen akkor nem lenne a gyártó kínálatában. Ez egy aktív modell, amit a gyártó nem futtatott ki, hanem egy viszonylag alacsonyabb árszegmensbe pozicionált be, tehát van létjogosultsága az összehasonlításnak abból a szempontból, hogy a boltban megvehető két konkrét típus közül (Dyson V10 vs Dreame T30) melyik mit tud és esetleg melyik lehet jobb döntés a vásárlásnál.

    Aztán írtál még egy olyan dolgot, ami megint nem az összehasonlított két konkrét modellre vonatkozott, hanem általánosságban a két márkára, ezért akasztottam rád a márkasznob jelzőt: "Amiben a Dreame jobb lehet, az max az ár,.."
    Ha úgy érzed valamivel megsértettelek, akkor utólag is elnézésed kérem. :R

    Elnézést kérek a fórumtársaktól is az elhúzódó eszmefuttatásért, részemről befejeztem.

    21 éve a Prohardveren! ™

  • kirkri

    addikt

    válasz #48613632 #64 üzenetére

    Ha China matrica lenne rajta, akkor visszaküldenéd? ;)

    Szerk: Inkább kitöröltem a következő mondatokat, nem akarok PH ban-t kapni világpolitikai értekezés kapcsán, ennyit nem ér az egész. :B

    [ Szerkesztve ]

    21 éve a Prohardveren! ™

  • kirkri

    addikt

    válasz -cobra- #99 üzenetére

    Igazából ez sok mindentől függ, hogy megéri-e. Ha valakinek csak keménypadló van a házban, akkor semmi sem indokolja, mert egy nagyságrendekkel olcsóbb készülék is tökéletesen ellátja a feladatot, ezért inkább a minőségi anyaghasználatra és a tartozékokra érdemes koncentrálni. Szőnyegekhez viszont minél nagyobb szívóteljesítmény áll rendelkezésre, annál jobb, tehát ha az ember ragaszkodik az akkus gépekhez és igényli is a kiemelkedő szívóerőt, akkor már csak azt el kell döntenie magában, hogy akar-e ennyit adni érte. (Melléfogni biztosan nem fog, szóval tényleg csak a szempontok számítanak) Én két hónapja, - amikor elterveztem, hogy fejleszteni kellene a porszívó állományt - úgy döntöttem, hogy robotból veszem a jelenleg elérhető legjobbat, akkusból pedig megfelel nekem a Xiaomi egyik flagship modellje 120k körüli áron. Úgy gondolkodtam, hogy a munka nagyobb részét a robot fogja végezni, az akkus olyan helyekre kell nekem, amit a robot nem ér el, vagy amihez egyszerűbb gyorsan leakasztani a dokkolóról az akkust. A saját szempontjaim szerint számomra ez volt az ideális megoldás, nekem nem érte meg több, mint dupla annyit kifizetni a Dyson V15-re, de ez tényleg mindenkinél egyedi döntés kérdése.

    Nekem a Dreame T30 porszívó látszólag reálisan mutatja a beszívott levegő szennyezettségét, ha rajtahagyom a fejet a szennyezett területen, akkor 2-3 mp múlva átvált a korábbi piros, vagy sárga jelzés zöldre. (Ugyanide visszatolva a fejet újra már zöld a jelzőfény.)

    21 éve a Prohardveren! ™

  • kirkri

    addikt

    válasz amargo #199 üzenetére

    A T sorozatnál ízlés szerint választható, hogy húzod a gombot, vagy sem.

    Nekem a T30-on multi fej van, teljesen elégedett vagyok vele. Ha lenne hozzá plüss fej, akkor azért vennék egyet, hogy legyen opció, de most hiányát nem érzem.

    21 éve a Prohardveren! ™

  • kirkri

    addikt

    válasz amargo #201 üzenetére

    Nem tudom ugyanaz van-e a T10 és T20-hoz, de igen V kialakítású. [link]

    [ Szerkesztve ]

    21 éve a Prohardveren! ™

  • kirkri

    addikt

    válasz amargo #203 üzenetére

    Nekem ez volt a másik kiszemelt, végül azért döntöttem a Dreame T30 mellett, mert az akku részt kicsit ormótlannak találtam. De ettől függetlenül szimpatikus volt ez a készülék is.

    [ Szerkesztve ]

    21 éve a Prohardveren! ™

  • kirkri

    addikt

    válasz amargo #208 üzenetére

    Cserélni cserélhető, de ha jól látom, akkor nagyon drágán lehet komplett fejet venni. Azonban a fejben cserélhető a henger, az valóban néhány ezresből megvan.

    21 éve a Prohardveren! ™

  • kirkri

    addikt

    válasz amargo #210 üzenetére

    A fejbe megy bele a két különböző henger, tehát azt lehet cserélni. (Vagy vehetsz egy másik fejet is és akkor az egyikbe egyik típusú hengert teszel a másikba meg másik típusút.)

    21 éve a Prohardveren! ™

  • kirkri

    addikt

    válasz stiri19 #216 üzenetére

    Én a Banggoodról rendeltem cseh raktárból. De van a Dreame-nek saját storeja az Aliexpressen, EU raktárral. (Pár hónapja lengyel volt, most ha jól látom spanyol) Én először onnan rendeltem, majd egy óra múlva érkezett egy kupon a Banggoodról a porszívóra, így az Alin visszamondtam, mert 15k-val olcsóbbra jött ki a Banggoodon. (Aztán rájöttem, hogy az Alin 2 év garival adják, a BG-n meg eggyel, de akkor már nem akartam újra variálni.)

    21 éve a Prohardveren! ™

  • kirkri

    addikt

    válasz amargo #225 üzenetére

    Én elébe mentem a dolgoknak, megkérdeztem a Dreame supportot, hogy a T30 fejhez milyen plüss henger jó. Sajnos ebbe pont nem olcsó, 10k csak a henger és nem tudom mennyire lenne macerás a nejemnek cserélgetni, így egyelőre nem vettem. Fejjel együtt lenne jó, de ha csak maga a henger 10k, akkor mennyi lehet fejjel együtt?

    [ Szerkesztve ]

    21 éve a Prohardveren! ™

  • kirkri

    addikt

    válasz Jadro #245 üzenetére

    Nekem T30 van, Neo-ról nem tudok nyilatkozni. Eddig egyszer takarítottam vele autót, de éppen csak hogy elég volt az üzemidő, mert a kárpit miatt Turbo fokozaton használtam végig. El is döntöttem, hogy legközelebb a madzagoshoz visszatérek az autó takarításhoz, viszont az akkus és a robot érkeztével az felköltözött a padlásra, így körülményes érte mindig felmenni.

    21 éve a Prohardveren! ™

  • kirkri

    addikt

    válasz Thom! #258 üzenetére

    A privát ilyen topikokban nem szerencsés, pontosan az lenne a cél, hogy minél több infó legyen elérhető a topikokban. Ha mindenki mindent privátban kérdez, akkor a topikban semmi infó nem lesz.

    21 éve a Prohardveren! ™

  • kirkri

    addikt

    válasz Nagya21 #295 üzenetére

    Én a V8-at ma már senkinek nem ajánlanám, ettől jobb kínai modelleket lehet kapni ugyanezen az áron. V10 és felfelé már mindegyik jó, mindössze csak pénztárca kérdése.

    21 éve a Prohardveren! ™

Új hozzászólás Aktív témák