Új hozzászólás Aktív témák

  • kirkri

    addikt

    Köszi a topikot koxx! :R

    Akkor ide bemásolom a másik topikból a dilemmámat.

    "Most, hogy robotból már megvan a Roborock S7, amit némi utánajárást követően kiválasztottunk, az asszony felvetette, hogy kellene akkus kézi porszívó is, mert mennyivel egyszerűbb, mint a madzagot húzogatni... :(( (Ugyan egy áldás a robot, de vannak olyan eldugott szegletek, ahova nem fér be, így manuálisan is kell hétvégén porszívózni, még ha töredékét is, mint korábban.)

    160k már nagyon a vége, amit kiadnánk érte, tehát a Dyson V10 is már csak nagyon akciósan kifogva férne bele a keretbe. Dyson V8 total még megvehető 100k-ért, de eltántorít a rövid üzemidő, így elkezdtem a kínai vonalat böngészni. Roborock H7 volt az első elgondolás, mert a robotból az élvonalba tartoznak a Roborock készülékei. (A Roborock a Xiaomi almárkája egyébként) A Roborock H7 szívóteljesítményben minimálisan többet tud, mint a Dyson V10 (160 vs 151 AW), az ára pedig a Banggoodról megvásárolva 100k alatt van, ami sokkal olcsóbb, mint a vele nagyjából egy kategóriába sorolható Dyson V10. Az akkuról nem is beszélve, ami max. fokozaton 90 perc, szemben a Dyson V10 60 percével. A súlya is közel fele a V10-nek, tehát azt mondanám, hogy megvan az ideális jelölt, de... Az akkuja nem cserélhető (megbontás nélkül), mint a Dyson V10-nek, illetve normál méretű fejből csak egy van hozzá, én hiányolom a soft rollert a kemény padlóra. Ráadásul kicsit ormótlannak is találom a markolat résznél, bár a nagyobb akku kapacitás nagyobb mérettel is jár, de akkor is. :O

    Szóval nézelődjünk tovább... Rábukkantam a Xiaomi Dreame szériára, ott pedig a V12 típust néztem ki, mivel nekem felmosó funkció nem kell és ha erre nincs szükségem, akkor a V12 specifikációi jobbak, mint itt a topikban emlegetett T20 pro típusnak a Dreame márkán belül. Ráadásul ezt itthon kb. ugyanazon az áron lehet megvenni, mint a kínai webshopokban, szóval érdemesebb itthon beszerezni. Specifikációiban magasan übereli még a tőle egy árkategóriával feljebb lévő Dyson V10-et is, bár a Dyson V11-et nem éri el. (Szívóteljesítménye már 185 AW!) Fejből ehhez is csak egy jár, úgy tűnik a multi fej az új irány. Látom, hogy kijött már a V12pro verzió is belőle, ( ennek a szívóteljesítménye csak 10AW-al marad el a Dyson V11-tól 210 vs 220AW) de egyelőre még csak az Aliexpress-en látok belőle, így ezt elengedem és maradok az alap modellnél. Ilyen Dreame V12 porszívóval nincs valakinek tapasztalata?"

    Update: Képbe jött a Dreame T30 porszívó, jelenleg ez áll nyerésre.[link] Valahol a Dreame V12 és a V12 pro között van tudásban. (És ennek sincs sajnos puha hengeres feje, csak a multifej. (Bár 100 dollárért lehet hozzá venni, de annyit nem áldozok rá.

    [ Szerkesztve ]

    21 éve a Prohardveren! ™

Új hozzászólás Aktív témák