Új hozzászólás Aktív témák

  • kirkri

    addikt

    válasz kirkri #28 üzenetére

    Megcsináltam a Dyson V10 - Dreame T30 összehasonlítást. Bár papíron a T30 szívóteljesítménye nagyobb, mint a V10 szívóteljesítménye, ez a gyakorlatban úgy gondolom nem így van. Érzésre erősebben szív a V10 kb. 10-15 százalékkal.

    Ami a legmeglepőbb volt számomra élőben, hogy a Dyson V10 valóban egy ormótlan porszívó, valahogy előre éreztem, hogy a nejemnek nem jönne be, mondta is, hogy szerencse, hogy nem ezt vettem. (A másik kifogása még az idétlen színösszeállítás, de ez erősen szubjektív, biztosan van akinek ez tetszik). Súlyra nehezebb a Dyson, rövid távon én nem éreztem ezt jelentős tehernek, azt nem tudom, hogy ez hosszabb idő alatt is elhanyagolható lenne-e, vagy esetleg egy női felhasználó is így vélekedne-e.
    Kiegészítőkben kb. ugyanaz a kettő, kivéve a soft rollert, amit sajnálok, hogy a Dreame kihagyott a csomagból, mert azt ugyan nem volt időm felmérni, hogy hatékonyabb-e, de csendesebbnek mindenképp csendesebb.

    A tartály ürítése hasonló koncepció, ahogy a dokkoló is, erre nem térnék ki.

    Mindenképp előnye a T30-nak a kijelző, nem is értem a Dyson miért csak a V11-től teszi rá a porszívókra. Bár felesleges extrának tűnhet a T30 kijelzőjén a megjelenített szennyezettség kijelzés, ez egy hasznos infó. Egy szőnyegen húzgálva a porszívófejet, ahol zölden jelez ott csak egyszer kell átmenni, ahol sárga, vagy piros, ott többször oda-vissza húzgálva látható, hogy jön-e még a szőnyegből por, vagy tovább lehet haladni. Ezzel voltak előzetesen fenntartásaim, de nem placebo, tipikusan olyan részeken vált sárgára, vagy pirosra, ahol jobban használatban van a szőnyeg. (Kicsit megviccelt a porszenzor, mert a nejem pókhálótlanított egy sarokban a hétvégén és egy darabka sikeresen feltapadt a csőbe, amit a légáram vígan lengetett a szenzor előtt és folyamatosan piros szennyezettséget mutatott mindenhol a porszívó.)

    Az automata üzemmód szintén a Dreame hasznos funkciója, a felülethez állítja a szívóerőt, ezzel jelentősen lehet növelni az üzemidőt.

    Egy negatív tapasztalatot említenem kell a T30-ről, hogy az egyik szőnyegünket turbó fokozatban nem lehet vele porszívózni, mert forgótengely elakadást jelez és leáll. Érdekes, hogy ez egy kifejezetten rövid szálú szőnyeg, tehát nem arról van szó, hogy feltekeredik a szála a szőnyegnek a tengelyre.

    Összességében számunkra jobb a Dreame T30, mint a Dyson V10, ár/érték arányban pedig egyértelműen. (V8 meg labdába sem rúghat, pedig árban az van kb. a Dreame T30 szintjén). A tartósság az ami egyelőre kérdéses, ilyen tapasztalatom még nincs a porszívóval, mert még nincs egy hónapos.

    A fentiek csak a saját véleményemet tükrözik, nem szándékozom hitvitába bonyolódni senkivel, aki a Dysonra esküszik. :)

    [ Szerkesztve ]

    21 éve a Prohardveren! ™

Új hozzászólás Aktív témák