Új hozzászólás Aktív témák

  • FerNandor

    őstag

    válasz Bosiken #4 üzenetére

    Hello Bosiken,

    jó hogy van itt ilyen topic, korábban nézegettem a walkie-talkie-kat, de nem igazán gyöztek meg, teljesítményben, ha meg már vennék valamilyet szeretném, ha lehetne "rendesen" használni.
    Most, hogy mondtad ezt a Wouxun-t, utánanéztem és nagyon frankónak tünik.
    Kérdeznék egy-két dolgot.
    Én baromira nem értek ezekhez a rádiós dolgokhoz, frekvenciák meg mittudomén.
    Egy ilyen wouxun használata legális? Olvastam korábban, hogy PMR-eknél 0.5mW a max, ami legális vagy nem tudom, lehet, hogy rosszul emlékszem, de valami ilyesmi rémlik.
    Látom, hogy itt már nem divat odaírni, hogy hány km a hatótávolság, viszont én ezekböl az adatokból nem tudok megállapítani semmit... láttam a linken, hogy *tornádólaci* 124km-t csinált vele, ennél többre is képes akár? Milyen feltételek kellenek hozzá, mitöl függ?
    Én pécsi vagyok, mekkora buli lenne, ha valami osztrák dolgot is tudnék fogni! :DD
    Ja és így hirtelen még valami. Mennyire reális az, hogy csak ketten vagyunk egy sávon? Mármint akivel szeretnék beszélni. Ha arra kerül a sor, megoldható, hogy csak mi legyünk fent és más ne tudjon belehallgatni?

    Sok mindent kérdeztem, kíváncsi vagyok nagyon :) Késöbb biztos eszembe jut még pár dolog.
    üdv

    "A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

Új hozzászólás Aktív témák