Új hozzászólás Aktív témák

  • Szirty

    őstag

    válasz #95092224 #900 üzenetére

    Helló topsli

    "Az általánosat úgy értem, hogy magyarországi gyakorlatban (úgy egészében statisztikai átlag szintjén) mennyire komoly probléma, hogy valamilyen régi / olcsó / mit-tudom-én-miért-nem-jó típusú plc-t akarnak összekötni számítógéppel, és nem csak nincsen rá kiépített lehetőség, hanem szakember se tud rá javaslatot tenni."

    Régi 10-20 évvel ezelőtti (tehát 10-20 éve kifutott) vezérlésekkel bizony előfordul ilyen probléma. A PC-vezérlő közötti kapcsolat főként azért szokott nehéz lenni, mert a hozzá szükséges szoftver már nehezen elérhető és ha meg is van, nem biztos hogy a mai PC-ken egyszerű elindítani 1992-es DOS-os szoftvert hogy még kommunikáljon is RS232-n.
    Pláne hogy mai notebookokon már RS232 sincs, Windows alatt indított DOS session USB-s RS232-vel rendszerint szinte teljesen esélytelen, natív DOS-nak nem túl nagy barátja az USB...

    "Sőt, talán management szintjén is felvetődhet a probléma, hogy elmaradott a termelési logisztika. Az a probléma pld hamarabb kezdi majd el csípni a főnök szemét."

    Ez teljesen általános. A menedzsmentet nem érdeklik a műszaki problémák részéletei. A műszaki problémákat meg kell oldani, lehetőleg ingyem és azonnal! "Ti azért vagytok" kb ez a hozzáállás.
    Sokszor nehezen értik meg, hogy egy motorvédőt visszakapcsolni nem ugyanaz a probléma (műszakilag) mint pótolni egy PLC elveszett programját, amiről nincs mentés...
    Az is nehezen szokott menni, hogy a műszaki problémák gyors és hatáékony megoldásához elengedhetetlen körülmépnyeket biztosítsák. (megfelelő szoftverek, eszzközök és anyagok). Azt szeretik ha megdrótozzuk és hadmenjen!

    Visszatérve a régi gépek problémájára:
    Nem csak az a probléma, hogy 20 éves PLC-hez nincs szoftver vagy éppen kábel. Ha ezek vannak is, az akkor is gyakran gond, hogy a géphez nincs semmi dokumentáció, rajz. Nem lehet tudni hogy melyik PLC ki és bemenet mit csinál, stb. Ilyen körülmények között nehéz és hosszadalmas hibát keresni.

Új hozzászólás Aktív témák