Új hozzászólás Aktív témák

  • byte-by

    tag

    válasz Peddy789 #6115 üzenetére

    halo !

    én tartom amit ezzel kapcsolatban legutóbb írtam.
    de ez persze csak az én véleményem.
    a módszernek legfeljebb apró változtatás esetén van valami kis értelme.

    nem gyorsabb ha tönkremegy a PLC.
    gondolj, bele. odamész, széthúzod a konfigot, kiveszed a halott vezélőt, beteszed az újat,
    összenyomod a konfigot, majd azon spórol az ember pár percet, hogy egy ellenőrizhetetlen,
    nem monitorozható megoldással programot telepít fel.
    csináltam pár cpu cserét, és soha nem alkalmaztam ilyen módszert, én nem látom értelmét.
    néhány probléma:

    ha a konfig nincs elmentve a kártyán akkor nem fog felmenni, illetve hibát jelez.
    ha közben változott a konfig, akkor is gond lesz.

    a memóriák állapota. elmentődik-e a memóriák tartalma a kártyára? ha nem akkor bukta az összes memória tartalom, ha igen, akkor az az állapot fog feltöltődni, ami akkor volt aktuális amikor
    elmentették. ha a memóriákat paraméterezésre is használják, ez gond lehet. vagy esetleg új recepteknél.

    ha van hálózati elérésű TAG, akkor csak az Integrátorral lehet feltölteni a paramétereket.
    a TAG-eket ugyan létrehozhatod (laptoppal) ,mint symbolumokat, de kell az Integrátor a paraméterek feltöltéséhez.
    a rossz hír, hogy ha ez hiányzik akkor működési zavarokhoz vezet, de nem csak az adott gépen,
    hanem azon is amelyikkel ezeken keresztül kommunikálna.
    másik rossz hír, hogy a Net tipusú változókat online nem tudod létrehozni, csak úgy ha a cpu stop-ba kerül.
    vagyis rendes program rátöltés esetén.

    vagy mi van ha nem ugyanolyan cpu van raktáron. a CJ1 és CJ2 átjárható,típuson belül is.
    de ha CJ1 -et akarsz cserélni, de csak CJ2 van, az kártyáról nem fog menni.
    sőt, memóriakártyáról a (Pl.) CJ2M-CPU14 - ről CJ2M-CPU33-ra sem fog menni a csere.
    márpedig tapasztalatom szerint az összes CPU-ból nem tartanak egy cégnél sem egy-egy példányt tartalékba, csak olyat amivel nagyjából majdnem mind kiváltható.
    de ha van egy programozó eszköz, pl. laptop átírod a CPU-t , validálod, és mehet fel.

    ha CJ2x-CPU3x a vezérlő, kártyáról szerintem nem lesz beállítva az ethernet.

    tehát az én tanácsom, mindig legyen elmentett projekt a laptopon.
    én csinálok egy backup-ot, egy save-t és egy aktualt. vagyis 3 mappában tárolom az adott programot, természetesen minden szükséges hozzávalójával.(program, memória (E-terület is), hálózati paraméterek, stb.)
    még így is veszíthetek leginkább memória tartalmat, de jóval biztosabb a dolog.

    nem utolsó sorban látom mi történik. és persze bízunk abban, hogy a PLC megy utoljára tönkre,
    végül is erre gyártották.

    byte

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák