Új hozzászólás Aktív témák

  • joci9

    tag

    válasz moseras #5671 üzenetére

    Szia!

    A 4 ms alatti az a CT-net nevű egyedi protokollos 485-höz hasonló fizikai rétegen menő akármi.
    Max 5 Mbit/sec, én 2,5-ön használtam, 2 gép szinkronjához bőven elég.
    Lehet hibrid lesz, nem lesz időm hibázni :-) Egyszerre a két PLC kártyát használhatom :-)
    EtherCAT az jónak tűnik még, csak ahogy néztem ezeknél az eszközöknél nem szabadon használható.
    Meg van még az ethernetIP, ott meg nem tetszik, hogy be kell regisztrálni egy fejlesztővel a cuccost. Azt ha hiba van akkor kell a fejlesztőképességű ember hozzá, aki emlékszik 10 év múlva, hogy is volt az...
    Ezt egyszer használtam nem annyira időkritikus helyen, de az egyik szálát wifin keresztül. 50ms-t bír úgy. (2 gép, 1 vezér PLC)
    Ez a codesyses új PLC kártya is tud valami marhagyorsat, de azt még nem ismerem, ezért kérdezgetek.

    Az Omron Cx-nél az tetszik, hogy fapados grafika, de gyorsan jól működő szoftver, atombiztos, nincs meglepetés, FB-k nagyon jól kezelhetőek, monitorozhatóak. Ehhez képest a codesys?
    Eddig csak S7-200 microwinnel (az elég jó, bár kis tudás), meg a twidoval találkoztam ezen kívül PLC ügyileg.

    köszi
    üdv
    Józsi

Új hozzászólás Aktív témák