Új hozzászólás Aktív témák

  • Szirty

    őstag

    válasz moseras #531 üzenetére

    Hali moseras!

    "A WATCHDOG-ot pedig a kommunikáció nullázza. A WAGO-nál nem találok ilyent."

    belenéztem a HW configba mit lehet WAGO-nál állítani.
    Van watchdog, 10ms időalappal. Beállítható hogy mit csináljon ha a belső busz (k-bus) megszakad vagy hibás.
    Nem tudom kipróbálni mi történik WAGO kimenettel ha leáll a profibusz, mert csak beépítve van egyelőre ilyenünk és én még nem foglalkoztam vele, pár új gépben van beépítve...

    "Azt szeretném, hogy a user a HMI-n kap egy táblázatot nevekkel, ott átírhatja ezeket, majd ezek visszakerülnek a RETAIN memóriába. Ha elmegy a táp, akkor is ezeket megőrzi, és legközelebb már ezekkel indul el."

    Az általam ismert HMI-knél ez máshogy működik: Alapvetően minden változó a PLC-ben van, a HMI-ben csak hivatkozik rájuk az ember. Ha egy értéket kell kijelezni vagy állapotot megjeleníteni változó alapján, a HMI ciklikusan újra és újra lekérdezi a PLC-ből az érintett változó állapotát. Kivétel ez alól siemens OP-knál és egyéb HMI-knél a receptek kezelése. A recept adatrekordjait a HMI tárolja. Külön funkcióhívásokkal lehet ezeket az adatokat a PLC és a HMI között mozgatni.

Új hozzászólás Aktív témák