Új hozzászólás Aktív témák

  • Onishi

    tag

    válasz Szirty #5026 üzenetére

    Való igaz. Akkor anno valószínű elkapkodtam a dolog elemzését, mert azon is előjött a folyamatos adatküldés, de akkor legalább értelmes adatokat küldött, csak megállás nélkül. Az sztem valamilyen buffer töltési dolog lehetett, mivel több napot ment úgy a script előtte, hogy nem voltak a fényújságok bekapcsolva és szerintem valamilyen buffert feltöltött és utána több órán keresztül okádta magából az adatokat, amikor rákötöttem a fényújságokat, illetve a terminált.
    Habár ezt nem teljesen értem, mivel ezt úgy próbáltam anno, hogy "okádás" (nem találok jobb szót rá :-)) közben leválasztottam a virtuális portot, majd a gép saját soros portját neveztem el ugyanolyan számúra és azon is "okádta" tovább. Ez valószínű egy teljesen más jelenség volt, mint a driver bekattanás, amely teljesen értelmetlen adatokat küldött.
    Mindenesetre ez egy elég összetett problémakör volt, amely 3 részből állt össze:
    - buffer töltés miatti sorozatos adatkiküldés
    - soros-ethernet átalakító átállítódott az OpenTextFile meódussal, ekkor csak 0 és 128-akat küldözgetett
    - vcom driver meghülyülés és fagyás
    Eltartott egy darabig míg ezt a 3 problémakört sikerült elszeparálnom. Tanulságos volt mindenképp.

Új hozzászólás Aktív témák