Új hozzászólás Aktív témák

  • Szirty

    őstag

    válasz orosg #464 üzenetére

    Hali orosg!

    "Szóval nekem egy 20 tüs csatlakozó van rajta, ebből ki lehet deríteni, hogy van rajta soros csati?"

    A CPM1A-n sajnos nincs hagyományos RS232 soros port, csak egy periféria csatlakozó.
    Ezt csak úgy fogod tudni programozni, ha veszel hozzá egy CIF001 interfészt.
    Amelyiken van soros port (CPM2A) azon egy közönséges 9 tűs DB9-es csatlakozó is van.
    (A CPM2A-ban van valós idejű óra is).

    "Tényleg, és valami külső órával meg lehet hajtani, nem tudom csak találgatok"

    Programból is megoldható az óra, egyszerűen írsz egyet bele :)
    Ezzel egy gond lesz csak, hogy a PLC kikapcsolt (feszültségmentes) állapotában az idő nem fog benne telni.
    Nem tudok arról, hogy kimondottan lenne ennek a típusnak valós idejű óra bővítőmodulja, de órát végülis a közönséges ki/be meneteken keresztül tudsz hozzá illeszteni (vagy akár a soros porton keresztül is). Az már csak rajtad áll hogyan valósítod meg.

    "Tényleg a pontos típusa CPM1A-20CDR-D"

    A típusjelzés "20CDR-D" részéből derül ki hogy hány I/O pontja van és hogy az relés vagy tranzisztoros-e.

    Feltettem ide egy doksit (magyar nyelvű, 310 oldal). Ha nincs meg neked, akkor nagyon haszos lesz:
    http://szirty.uw.hu/Omron/cpm.pdf

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák