Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz arty #44 üzenetére

    Ugy ertettem, hogy melyik jatek elvezhetetlen vr nelkul - vhol ez osztonos vasarlasra, tobbet kapj. En anno nagyon bevoltam sozva a vr miatt, de ahogy teltek a napok ugy csokkent a lelkesedesem is, egy het mulva mar be sem kapcsoltam. Erdekessegnek jo volt. Elhiszem, hogy van egy reteg, akik most is lelkesednek erte, csak kerdes hogy ez el tudja e tartani az egesz fejlesztesi igenyet.

    Par ev mulva megkapjuk a valaszt, en nem akarok a sajat velemenyem alapjan altalanositani, csak nezem a piaci trendeket.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • Crus

    őstag

    válasz arty #44 üzenetére

    A vezeték azért zavar egy VR eszköz esetében, mert ez rohadtul nem egy controller, amivel ledöglesz a kanapéra és csak tartod statikusan. A VR játékok jelentős része eléggé megmozgat (hál égnek!) és annyira "frankó" amikor ütsz, vágsz, rúgsz, csapkodsz és fél aggyal azon agyalsz, hogy a vezetéket ki ne rántsd. Persze akinek van egy rabszolgája külön arra, hogy hordozza/tartsa mögötte a vezetéket az könnyen beszél, de sajna ma már nem elég nekik a kosz(t) meg a kvártély :-(

    "egy support rémálom lenne az átlagos átviteil sebesség az éteren át"

    Ezt nem értem. Illetve talán mégis... kevés a powa rohadtul a PS5-ben ehhez (is).

    Igen kell akku is, ami jujjjj nagyon drága dolog. Mennyibe kerül egy 4-5k mAh-s akksi olyan méretben, hogy a HMD-be beleférjen. Még endusernek is 10k se. Tömegével gyártva negyede.

    Standalone módban nyilván nem streamelt videót látsz. PC-ről igen, de 2 centiről amikor 500 megabites videót látsz, aminek ráadásul a forrása nem éppen alacsony felbontásban van renderelve, az úgy sok minden ám csak nem szar. Nem ez a gond. A sweet spot a gond ennél is, meg kb. az összesnél, ami ilyen entry lvl VR. De majd jobb lesz ez, addig marad a mm pontos pozicionálás a fejeden, különben blöeh az összes.

    Amúgy azt valaki elmagyarázhatná nekem, hogy ezek a nyomik minek jöttek ki fresnel lencsékkel, amikor a világ a pancake felé megy?

    A Sony naivák a színházban persze azt hitték a bűvös 4 karakteres szó (OLED) majd odabax, aztán úgy odabaxott, hogy a szemészeknél hónapokra minden időpont le van foglalva.

    Az OLED-nél ugyanis a screen door effekt lenne jelentősebb, amit a Sony tudtommal valamilyen diffúziós szűrővel oldott meg tessék-lássék módon, mivel így ez meg a képélesség rovására ment. A mura téma is megérne egy misét, szerintem nem kicsit ront az immerzión.
    Ja és már megint ment a bullshittelés a 4k-ról. Fogadjunk, hogy a tulajok zöme még mindig azt hiszi, hogy 4k-s headsetje van! Oszt' 2 db. 2k felbontású panelt bámulnak negyedmihályért, de van akinek minden mindegy, a hit a lényeg.

    Hiszem, hogy a PS5 egy 8k-s konzol hiszen rajta van a dobozán! :DDD

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

  • Ck.

    addikt

    válasz arty #47 üzenetére

    "ha neked bejön, miért romlik el tőle a kedved, h mások kritikát fogalmaznak meg?
    neked ettől nem lesz roszabb.... aki meg nem döntött még, annak segítHET nem megvenni"

    & elsősorban @Crus:

    Oké, utáljátok a Sonyt, szívetek joga (én meg cukorberg bármilyét, na és?), de miért kell mások helyett is döntenetek, lebeszélni őket a vásárlásról, 6000x is leiírni, h mekkora elavult, draga fosch? A mai világban az értelmesebb réteg úgyis netről vásárol, 14 napon belül indoklás nélkül visszaküldheti. Engedjétek meg az érdeklődőknek, hogy személyesen kipróbálják, ahelyett, hogy a ti véleményetek alapján döntsenek. Ez nagyon fájna?

  • Crus

    őstag

    válasz arty #68 üzenetére

    "mit vársz a fejeden levő sisak wifi vevőjétől? hogy majd mindenki a pusztában ugrál (=1 wifi jel), a saját routerétől 5 méterre, ami ráadásul egy jó brand 200 ezres modellje?"

    Csak az van, hogy így (is) tolom hónapok óta. Perfekt a stabilitás. Még egyszer: PERFEKT. Tudod milyen routerrel? 30 ezressel. Tudod hol van a router? 10+ méterre tőlem a padláson (tehát van egy jó vastag födém is). Wifin 200 megabitet engedek rája', wired meg 500-at... bár ha jól tudom nagyjából olyan ~350-nel bír el a MQ2, de hadd menjen, 3.1 Gbps-be belefér. Előbbi esetben is vastagon üt az összhatás, vezetéken keresztül meg nem kicsit kellemes, mert ki bírom szolgálni PC-vel rendesen. Nem tudok mást írni, csak amit tapasztalok: Wired egyértelműen szebb a kép a magasabb bitráta miatt, de wireless is bőven a fun factoron belül van, ha a fejeden normálisan be van pozicionálva.

    Pont úgy trábölsútolná le a Sony a wifi gondodat, mint ahogy most bármelyik gyártó nem trábölsútingolja le a telódon, tableteden, tv-n, vagy éppen MQ2-ön levő wifi gondot: Sehogy.
    Old meg. A te dolgod és nem a gyártóé! Sose volt ez a gyártó dolga. Hívj ki egy IT-st ha nem értesz hozzá, méricskéljen, tegye át másik csatira, szereljen fel repeatert, közeledbe AP-t.

    Akku: Ennél bénább a Sony HMD nem tudna lenni. Bulky. Pancake kellett volna bele ennyiért, az OLED-es marhaságot meg nyugodtan el kellett volna engedni, mer' a rejszolás a feketére csúnya áldozatokkal jár más téren, de fentebb erről már firkáltam.

    Tudod, milyen brightness mellett használom az MQ2 vasat? 0-ra levett fényerővel. Nullára. A szemem feljebb kiégeti. Az OLED fényereje korrekt, de nem attól fogsz hasra esni, hanem a kábeltől. :DDD

    "viszont kéne 1000 féle 5" - Akkor nyargalhatsz is majd az MQ3-ért ;-)

    Valódi minőségről pedig egyelőre nem beszélhetünk egyik HMD esetében sem, az már a közel 1 millás kategória. Ez most fejlődés jelenlegi consumer foka, ez van, de már nem sokat kell aludni és lesz lényegesen jobb.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

  • Moby

    addikt

    válasz arty #68 üzenetére

    sony naivák: hátpedig sokaknak tényleg odabasz az oled a psvr2ben :) persze van mura, SAJNOS, de a fényerő elégtelenségéről keveset hallottam. de saját véleményhez látnom kéne, ez eddig nem adatott meg :(
    Egyáltalán nem olyan acélos a fényerő, amire gondolsz. Másrészt totál homály az egész a fresnel lencse miatt, tökmindegy a felbontás. A mura egy dolog.. Az annyira nem zavaró szerintem. De olyan apró a sweet spot, és erre rátesz egy lapáttal a nem túl jó mechnaika/súlyelosztás, hogy az egészet a végén agyonvágja a fresnel. Valszeg az oled fényereje kevés lenne a pancake-hez (meg sokkal drágább is), de így, ezzel a rögzítéssel értelmetlen volt a ragaszkodás az oledhez.
    [link]
    Ez a videó viszont úgy értelmezendő, hogy a kamera fixen sweet spoton spoton van, amit te nem tudsz a gyakorlatban megoldani pár másodpercnél tovább, szóval erre képzeletben még pakolj rá egy szép nagy adag kromatikus aberrációt is. Szerintem ez maximum annak basz oda, aki soha nem látott még mást. Se erre, se arra.

    [ Szerkesztve ]

  • Foglalt név

    addikt

    válasz arty #68 üzenetére

    A wifi az eredeti questen is pazarul működik úgy, hogy nem a megjelenés után rakták bele ( mint a kézfelismerést is pl.). Ha a Sonyt ez zavarta volna a bizonytalansága egy külső eszköznek, akkor rak a ps5be egy dedikált wifi modult a vrhez (fizikailag csak a slot kellett volna es jöhetett volna egy vr edition).
    Vezeték nélküli után nincs amiért beáldoznám a kötöttséget. Annak lehet más aki egy recaroba bekötve szimulátorozik, azt viszont én élőben csinálom és ezért az egyetlen amitől felfordul a gyomrom a sisakban, míg mással nem gond a pár óra.

  • Crus

    őstag

    válasz arty #74 üzenetére

    Ó ne aggódj Kabir és Amir a Sony supportnál majd elmondják :-)

    "tehát pluszméret és pluszsuly már nem rontana tovább a headseten?"

    Jogos! A rosszból lehet még rosszabbat gyártani, ezért kellett volna pancake és akkor lehetett volna kacérkodni akksival is. Amúgy a vezetéknélküliség oltárán ezt az áldozatot szerintem elég sokan örömmel meghoznák...

    Jaj dehogy! Egyik 300k alatti HMD-től se várok tökéletességet, de azt a gigászi felszopást, amit a PSVR2 a megjelenés előtt, meg a kilóra megvett DF rivjú után kapott, azért azt csak árnyalni lehet...

    Annak azért olvasgass utána, hogy a világ miért nem erőlteti annyira az OLED-et VR cuccokban. A mura csak az egyik gond...

    Fényerő azért került elő, mert ott van HDR is, ahhoz meg sok nit kell, 260-nál lényegesebb több.

    "quest3: lesz benne oled és távolodnak tovább a facebooktól? ;)"

    Minden nap ezernyi kecskét öldösünk le, hogy ne legyen benne OLED. A FB már "rég" belátta, hogy nem kevés vásárlót veszít azzal, ha kötelezővé teszi a FB accot. Hál' égnek erre tényleg nincs már szükség.

    "valódi minőség: de ha ezt tudod, miért a 2000 eurós tudás elvárása, amikor már ezen az áron is felmerül a piacképtelenség?"

    Félreértés vanik. Nekem józan elvárásaim voltak és vannak. Tömegeknek - itt a PH-n is - teljesen agyrém elképzeléseik voltak a PSVR2-ről. Ők most pont ott vannak ahol sejted: a sarokban nyaldossák a kábel végét... Itt az "járt jól" konzolon, aki józan realista volt és tudta, hogy mit kap. Az most elvan, tudomásul vette, hogy ez ilyen, a békákat meg visszanyeli.

    "ha vezetékmentes lett volna, megvetted volna quest2-3 mellé?"
    Kizárt! A PS5 is a valaha volt leghaszontalanabb konzolom. Jelenleg SSD-ket tartok a tetején, meg háztartási port.

    "ki tudná váltani a fészbúkpénzen összerakott öko-t a psvr2?"

    Nem. A PSVR2-re ami jelenleg elérhető, az ásítós puki az orkánban. Önmagában az Oculus storeja elég komoly mennyiségű tartalmat kínál, de amikor rátolod a PC-re, rád ömlik a kontent.

    "nem tud versenyezni sehogy a sony."

    Szerintem a Sony egy olyan versenyben van, ahol zsákot húzott a fejére, mondván nincs itt senki más, mindegy, hogy haladok, megyek előre. Hogy a cél aztán hol van, vagy a többiek éppen hol tartanak arról a Sony nem akar tudni.

    Persze, persze... akinek van PS5-je, nincs PC-je, jó neki bőven a leláncolt VR, ráadásul a PSVR 1-ről jön és mást soha nem is látott, annak... na annak egy választási lehetőség a PSVR. Ez a piac így mennyire van tömve? Ez így mennyire siker?

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

  • Crus

    őstag

    válasz arty #77 üzenetére

    Azt vártam, hogy a hibákról is beszélnek, nem tették. A PSVR1 után az is előrelépés, ha egy 100-as szeggel halántékon szúrkálsz, nem volt nehéz jobbat alkotni.
    Részemről azt mondom, hogy a Q2 és a PSVR2 képe is szar, viszont a Q2 esetében ezen elég sokat lehet javítani PC-vel. Ez a szemkövetés történet a PSVR2-nél egy olyan opció, hogy ott van, de a pontossága és használhatósága az majd a PSVR3-ben lesz kb. default.

    Ebben feltétlenül egyetértünk: Örülök, hogy van. Terjedjen, próbálja ki egy rakás ember, élvezze, ha tetszik támogassa és lesz ez még sokkal jobb.
    És ebben is: Hogy a Sony-nál mi az elképzelés, arról nekem fogalmam sincs. Az egész beleáll a betonba, ha nem fognak jönni rá minőségibb játékok.

    [ Szerkesztve ]

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

  • Moby

    addikt

    válasz arty #74 üzenetére

    Deee figyumá. Én nem a beszámolók alapján véleményezem, hanem az alapján, hogy otthon van az asztalon, meg néha a fejemen :D Semmi extrát nem mutat fényerőben, a képe meg homály. Nem mihez képest, hanem abszolútértékben :D Nem a csoda marad el, hanem a más technológiával elérhető képminőségtől jelentősen elmarad, ilyenformán nem sok gyakorlati haszna volt a felbontás ilyen mértékű növelésének mondjuk a PSVR1-hez képest, csak az amúgy is szerény gépteljesítményt nyírták ki vele. Semmi értelme fresnel mögé dugdosni egy ilyen felbontású kijelzőt, mert a fresnel nem tudja ezt már kiszolgálni. Én ezelőtt pont PSVR1-en tengődtem, én nem látom az óriási ugrást. Képminőségben. A kontrollerben igen, képmisőgében van kb egy tyúklépés (az sem feltétlenül a HMD képminősége miatt, inkább a PS5 nagyobb teljesítménye miatt - a PSVR1 játékoknál is az volt, hogy a gép rengeteg esetben még a PSVR1 felbontását sem tudta kiszolgálni). kényelemben meg visszalépést látok, illetve elég sok a teljesítménygond a PS5-PSVR2 viszonylatban. A mixed véleményem az, hogy nemhogy odabaszás nincs, de az árcimként is e képletbe véve, szerintem ez nem egy pozitívba forduló fejlődési görbe. A frankó kontrollereket is a képletbe véve (illetve azok hiányát az elző genbe), akkor kb kapok egy ilyen kicsit érdektelen "meh"-t. De ez a ma. Ez a cucc 3-4 év múlva maximum a történelemmel és önmagával lesz versenyképes. Pont mint a PSVR1 esetén.

    [ Szerkesztve ]

  • Moby

    addikt

    válasz arty #84 üzenetére

    Hogyne lenne. Többféle os. A bowk pont most van nálam a nyomtatóban :D
    [link]
    Ha a héten megjönnek a rudak, hétvégén már ezzel veretem pavlovban.

  • Moby

    addikt

    válasz arty #84 üzenetére

    Természetesen nem vettem én sem, különben érzelmi alapon közelíteném :D
    Meg konzolom sincs már hozzá. Tesztre van nálam egy szett gépestől.

  • Moby

    addikt

    válasz arty #89 üzenetére

    Tartóstesztre van itt, ha rengeteg időm lesz, átviszem, vagy átjössz vmikor. :DDD

  • Crus

    őstag

    válasz arty #84 üzenetére

    Konkrétan olyan hibát se említ, ami a tesztelés közben egyértelműen látszik.
    Ez a fovmegevett rendering ez egy kényszermegoldás, azt ugye tudod? Ez arról szól, hogy mivel nem bírod hardverrel, ezért a "felesleget" alacsonyabb felbontásban rendereled. Vitán felül áll, hogy lehet ezzel erőforrást nyerni, de a szentéavatás valahogy pont úgy elmarad, mint a csekkerbordnál', ami szintén egy muszájvót'.

    AIM attachment teljesen jogos, de Q-éknál 3rd party-tól term. vehető.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

  • Crus

    őstag

    válasz arty #84 üzenetére

    Bocs erre muszáj reagálnom...

    "nem tudom elhinni, hogy ennyire semmit ne érjen az a sok extra pixel"

    De ez így előre el lett mondva egy rakás helyen olyanoktól, akiken nem egyszer volt már HMD. Szintén elmondtam. A nép olyan 80%-a hurrogott le 99%-uk Sony fanboy.

    Kit érdekel a sok pixel, ha nincs ami kihajtsa? 8k mellett is nézhetsz 100 pixelt, ahogy kerget 30 másikat, recével, meg ficével.
    10.3 TFLOPS. VR-ra. PC-n, ha ezt meghallják hörögnek, majd röhögnek egyet. Amire kéjesen bólogatnak az 80+ TFLOPS, amire már csak kicsit húzzák a szájukat, az meg 40 felett indul. (Egypöttyös lebegőpontyos 32 bit.)
    Persze, persze a TFLOPS semmit nem jelent... aztán de azé' mégiscsak :DDD

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

Új hozzászólás Aktív témák