Új hozzászólás Aktív témák

  • Crus

    őstag

    válasz arty #44 üzenetére

    A vezeték azért zavar egy VR eszköz esetében, mert ez rohadtul nem egy controller, amivel ledöglesz a kanapéra és csak tartod statikusan. A VR játékok jelentős része eléggé megmozgat (hál égnek!) és annyira "frankó" amikor ütsz, vágsz, rúgsz, csapkodsz és fél aggyal azon agyalsz, hogy a vezetéket ki ne rántsd. Persze akinek van egy rabszolgája külön arra, hogy hordozza/tartsa mögötte a vezetéket az könnyen beszél, de sajna ma már nem elég nekik a kosz(t) meg a kvártély :-(

    "egy support rémálom lenne az átlagos átviteil sebesség az éteren át"

    Ezt nem értem. Illetve talán mégis... kevés a powa rohadtul a PS5-ben ehhez (is).

    Igen kell akku is, ami jujjjj nagyon drága dolog. Mennyibe kerül egy 4-5k mAh-s akksi olyan méretben, hogy a HMD-be beleférjen. Még endusernek is 10k se. Tömegével gyártva negyede.

    Standalone módban nyilván nem streamelt videót látsz. PC-ről igen, de 2 centiről amikor 500 megabites videót látsz, aminek ráadásul a forrása nem éppen alacsony felbontásban van renderelve, az úgy sok minden ám csak nem szar. Nem ez a gond. A sweet spot a gond ennél is, meg kb. az összesnél, ami ilyen entry lvl VR. De majd jobb lesz ez, addig marad a mm pontos pozicionálás a fejeden, különben blöeh az összes.

    Amúgy azt valaki elmagyarázhatná nekem, hogy ezek a nyomik minek jöttek ki fresnel lencsékkel, amikor a világ a pancake felé megy?

    A Sony naivák a színházban persze azt hitték a bűvös 4 karakteres szó (OLED) majd odabax, aztán úgy odabaxott, hogy a szemészeknél hónapokra minden időpont le van foglalva.

    Az OLED-nél ugyanis a screen door effekt lenne jelentősebb, amit a Sony tudtommal valamilyen diffúziós szűrővel oldott meg tessék-lássék módon, mivel így ez meg a képélesség rovására ment. A mura téma is megérne egy misét, szerintem nem kicsit ront az immerzión.
    Ja és már megint ment a bullshittelés a 4k-ról. Fogadjunk, hogy a tulajok zöme még mindig azt hiszi, hogy 4k-s headsetje van! Oszt' 2 db. 2k felbontású panelt bámulnak negyedmihályért, de van akinek minden mindegy, a hit a lényeg.

    Hiszem, hogy a PS5 egy 8k-s konzol hiszen rajta van a dobozán! :DDD

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

Új hozzászólás Aktív témák