Aktív témák

  • Cortinaar

    csendes tag

    Sziasztok!

    Valaki könyörgöm segítsen!!!!!!!!!!

    Van egy Pinnacle PC TV Hybrid Pro PCI tuner kártyám.
    Mindent be tudtam állítani, de hang nem jön!
    A vicc az az, hogy a rádió csatornák meg szólnak, de a tv csatornák nem.(programban nem is aktív a hang a tv adásoknál.)
    Olvasgattam, hogy a hangkártyát össze kell kötni a tunerrel.
    De!
    1. Nekem integrált hangkártyám van az ASUS A7N8X-X nevű alaplapomon. Nem is találok hangkártya kimenetet/bemenetet a panelon. Megnéztem az alaplapi leírást, s nem is találtam olyan helyet, ahová rá tudnám dugni.
    2. A tunerhez semmilyen vezetéket nem adtak, amivel, össze tudnám kötni a hangkártyával! (mondjuk találtam egyet, amit talán még a Cd íróhoz adtak, lehet ez jó lesz...)

    Valaki le tudná írni PONTOSAN, hogy mit kell csinálnom, hogy legyen hang?????
    Gépem egyébként bőven elegendő a tuner használatához...

    Előre is kösz

    Gábor

    ASUS P5K PRO, Q6600, 4 GB DDR2 GEIL, Sapphire Radeon 5850 HD Xtreme 1 GB DDR5, 320 GB HDD, Win7 Professional X64

  • róland

    veterán

    válasz Cortinaar #1 üzenetére

    Általános Pinnacle TV-tuner topic: [link].

    Most néztem az ASUS oldalán és a leírás alapján van rajta AUX csatlakozó. A CD csatlakozója mellett keresd. Valószínű, tudod majd használni a DVD-hez adott hangkábelt, de amúgy olyan 300,- Ft-os darab a számtech boltokban.

    Amire viszont figyelned kell az az, hogy az nForce driverben engedélyezd az adott hagcsatornát. (A csatornák egy része ki van kapcsolva.)

    Amúgy a vázolt probléma inkább tuner gond lesz. Milyen beállításokkal kerestetted meg a tv csatornákat? (A legjobb, ha Németország PAL B beállítást használsz, s a hiányzó adókat manuálisan állítod be. fenti topicban írtam róla, hogyan a legegyszerűbb.)

    http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

  • róland

    veterán

    válasz róland #2 üzenetére

    Igaz, hogy valamiért ASUS-éktól csak az -XE alaplap felhasználói útmutatója tölthető le, de gondolom, nincs nagy eltérés az -X és az -XE között.

    Az útmutató alapján közvetlenül az alaplap hátoldali csatlakozói mellett van a CD és az AUX csatlakozó. Neked az AUX-ra kellene kötni a tv-tuner hangkimenetét.

    http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

  • Cortinaar

    csendes tag

    válasz róland #2 üzenetére

    Köszönöm, hogy válaszoltál.
    Alaplap AUX1 csatlakozójába dugtam be a CD, vagy DVD-hez kapott kábelt, a másik végét meg úgy emlékszem, hogy a tv-tuner hangkimenetére!
    Otthon megnézem!
    Én mondjuk a Magyarországot választottam, a másikat automatikuson hagytam, de akkor megpróbálom a Németország/PalB-t, amit írtál.

    Az a vicces, hogy a rádió meg szól, a hanfalakból jön a hang rendesen! ?

    Annyira azért benne vagyok a számítástechnikába, hogy meg szoktam tudni oldani magamtól ezeket a problémákat, de ez nem ment.
    ASUS alaplapi könyvecskét is elővettem, s ott láttam is az AUX1 csatlakozót az alaplapon, gondoltam is, hogy arra kell rádugni.
    Csak azt nem értem, hogy ha veszek egy tuner kártyát, s nem adnak hozzá ilyen kábelt, akkor miért nem működik anélkül?

    Másik, meg azt sem tudom, hogy a Pinnacle programon belül van egy HANG beállítás, s ott pl. 3 lehetőség közül is lehet választani, de nem tudom melyik a jó?
    Egyik a 1. Tuner neve PCTV 300i..., 2. a hangkártyám neve: alaplapi hangkártyát írja, 3. ez is a tuner neve, csak hybrid... valamit ír.
    Ja és ezeken belül is van analóg hang, ha meg a hangkártyát választom, akkor a hangerő szabályzón belüli dolgokból lehet egyet kiválasztani, de nem tudom melyiket? (fő hangerő, sztereo keverő, vonalbemenet, stb...)

    Az nforce driverben hol tudom megnézni, hogy melyik hangcsatorna van engedélyezve és fordítva? Le tudod írni pontosan?
    Eszközkezelőben gnodolod?

    Segítségedet előre is köszönöm, s bocs, hogy ide írtam.
    Ha hazaértem, megnézem az általános Pinnacle topic-ot...

    ASUS P5K PRO, Q6600, 4 GB DDR2 GEIL, Sapphire Radeon 5850 HD Xtreme 1 GB DDR5, 320 GB HDD, Win7 Professional X64

  • róland

    veterán

    válasz Cortinaar #4 üzenetére

    Amennyiben XP-t használsz és telepítetted az nForce drivert, úgy az nVMixer-t megnyitva engedélyezni kellene értelemszerűen a megfelelő csatornát (Master, CD, mikrofon, stb. közül a megfelelőket: Master, CD és természetesen talán a vonali sávot is. Sajnos most nem tudom neked pontosan megmondani, hogy mi is a neve, mert én Vista-t használok és ott más vezérlő van a hangkártyához.)

    http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz Cortinaar #1 üzenetére

    Van már egy pinnacle PCTV topic: [link]
    Ezt zárom.

    Com'è diverso il mondo visto da qui

Aktív témák