Új hozzászólás Aktív témák

  • xEon1337

    őstag

    Tegnap megjött a Phanteks Enthoo Evolv microATX Tempered Glass házam, antracit szürke színben (PH-ES314ETG_AG).

    Csomagolásakor biztosra mentek, a színes doboza benne van egy vastagabb kartondobozban. Az oldallapok a zsanéros rögzítésnek köszönhetően nyithatóak és leemelhetőek, mint egy ajtó, a csukódást puha szivacsos anyag tompítja és csukott állapotban mágnesesen záródnak. Az előlap egy mozdulattal lepattintható, akárcsak a mögötte lévő porszűrő. A felső burkolat egy hátsó csavar oldását követően könnyen leszerelhető, de nekem erre nem volt szükségem. Természetesen a tápegység alatt is található porszűrő, viszont mivel félpasszív tápom van, így gyártói utasítás szerint ventilátorral felfelé szereltem be, hogy passzív módban könnyebben tudjon távozni a hő.

    Első körben kiszereltem a csavarokkal rögzített két gyári 140 mm-es ventilátort és rezgéselnyelő gumikkal beszereltem három nagyon csendes Noctuát. Mivel főként vízhűtésre találták ki a házat, ezért nagyon sok hely van a szereléshez, majdnem mindenhez könnyen hozzá lehet férni.

    Miután minden be volt szerelve, utolsó lépésként raktam be a 170 mm hosszú moduláris tápegységet, ekkor konstatálnom kellett, hogy beszerelt HDD tartóval nagyon szűkös hely áll rendelkezésre a tápból kijövő csatlakozásoknak, ezért el kellett távolítanom ezt a tartót. Van egy csavar fentről, amit az alaplapomnál félig takar egy SATA port és mivel nem akartam emiatt az egész hóbelevancot kiszerelni, ezért kicsit lenyúztam a csatlakozó sarkát, de különösebb jelentősége nincs, csak jelzem, hogy erre figyeljen, aki ilyen házat választ. Nem mondom, hogy lehetetlen a kábelek megtörése és elvezetése beszerelt HDD tartóval ilyen méretű tápegységnél, de nagy türelmet és ügyességet kíván. Az alaplap mögötti hátlapon van két gumibakokról lecsúsztatható 2.5”-ös SSD/HDD tartó, ahova most én is szereltem a meghajtóimat. Az ezt takaró jobb oldali üvegajtó fekete bevonatot kapott, csupán ennél a két meghajtónál átlátszó az üveg, ha mutogatni szeretnénk és nem a fal mellett van közvetlenül, mint esetemben.

    Szerencsére csak egy HDD LED és Power SW kábelt kell az alaplapra dugni az USB 3.0 és a HD Audio mellett, nincs reset és csipogó sem, a Power LED pedig SATA csatlakozón kapja a delejt. Én személy szerint a HD Audiót sem kötöttem be, mivel külső hangkártyát használok, az alaplapit pedig BIOSból letiltottam. A gyári Phanteks LED szalaghoz van még két csatlakozó, amin keresztül kaphatja az áramot és színének vezérlése is ezen keresztül történik, már amennyiben külön megvásároljuk ezt az opcionális kiegészítőt.

    Ez a méret eddig is létezett ennél a gyártónál, viszont mostohagyerek volt az ATX és ITX házak között, mivel valami oknál fogva a jobb oldallapon volt a bekapcsoló gombja és a csatlakozók is. Ennél az edzett üveges verziónál végre átvették az ATX megoldását és egy billenthető ajtó mögött vannak az USB és Audio portok a ház elejének felső részén. Található itt még egy gomb, amivel a felső bekapcsoló gomb körüli-, az előlapi csík-, valamint az opcionális LED szalag világításának színét (konstans/változó), módját (konstans/pulzáló) tudjuk beállítani, esetlegesen kikapcsolni.

    Összességében nagyon minőségi, masszív ház, bár lehetne kisebb. Mivel én léghűtést használok, így a radiátornak fenntartott felső ~10 centiméternyi tér teljesen felesleges számomra, de mivel kisebb verzióban nem gyártják, így ezt kell szeretni. :)

    Képeket is fogok hamarosan feltölteni, amint be tudom fotózni egy normális dSLR géppel.

    [ Szerkesztve ]

    "Less but better" - Dieter Rams

Új hozzászólás Aktív témák