Új hozzászólás Aktív témák

  • Cheesy

    őstag

    Valaki tud olcsó helyet, ahonnan ilyet lehetne szerezni?

    XZN #2567 (vagy #3357) 16 mm, belső négyszög 12,5 mm (1/2)

    Ez kell ugyanis az A4 B5 váltóolaj leeresztő csavarjának a kitekeréséhez. Ebay.de-n postával 7k egy ilyen, aliexpressről fele, de abban kevésbé bízok. IttHUN meg 13k. Igaz, Hazet.

    Az A4 megint szerelőnél töltötte a hétvégét.
    Apámnál volt pár napig, mikor visszaadta nem ismertem rá. Alapjárat borzalmasabb, mint eddig, középső dob már csúnyán szólt, álló helyzetben olyan remegése volt az autónak, hogy az ezres 3 hengeres Suzuki is megirigyelné, folyamatos sebesség mellett rángat...
    Pénteken átadtam a mesternek, ő vezetett hazafele, mondja, hogy a kuplung sem ott fog már ahol kéne (LUK szettet tudok 38k-ért, szerintem kicserélem). Vettem bele új benzinszűrőt, új NGK gyertyákat így tűzoltásként, hátha. Hétvégén átnézte, vett mintát a tankból az üzemanyagból, telefonban modta, hogy kérdezzem meg apámat, hol tankolt és mit, mert úgy tűnik mintha gázolajat tankolt volna bele. (Szegény 3 napot volt itthon, nemzetközi kamionsofőr, szerintem alig tudta magát kipihenni ennyi idő alatt és megszokásból dízelt rakott bele.) Én 2 hete Dömsödön tankoltam tele 55 liter 95-ös v-powerrel, kb kicsivel a fele alatt adtam át neki, ő azt mondta csak 20 litert rakott bele...
    Ma még nem beszéltem a szerelőmmel, hogy mi maradt a mintából. Mikor kézzel megnézte, akkor a viszkozitása kicsit más volt mint a benziné, mert kent egy kicsit. Azt mondta, ha etanolt rakott volna bele, az kifehéríti az ujját ahogy elpárolog. A kiöntött mintából ma reggelre a benzin elpárolog, az etanol fehér foltot hagy, a gázolaj marad csak meg. Kiderül.

    Az autó számítógépét még mindig nem tudtuk helyretenni (fojtószelep értékét alapra visszaállítani), mert a kézi készülék csatlakozójának a kerete ( a tűk körül) túl vastag ahhoz, hogy rá tudja dugni a gyári helyére... ki kell szabadítani onnan a csatlakozót és úgy. De ahhoz meg ott szét kéne szedni...
    Váltóolaj cserét meg nem bíznám másra, mert nem tudom, hogy azt tölti-e bele amit vettem.

    www.vakbelmutet.hu

Új hozzászólás Aktív témák