Új hozzászólás Aktív témák

  • Hungy

    csendes tag

    Van már egy Chromecast topic, de mivel a TV, mint wireless második kijelző egyre elterjedtebb lesz, és ennek nem a Chromecast az egyetlen módja, ezért ide jöhetnének az ilyen jellegű kérdések. Mindjárt a következő hsz-ben meg is nyitom a sort.

  • Hungy

    csendes tag

    Adottak a következő eszközök:

    - Samsung H6400 3D smart tv
    - Asus laptop / Windows 8.1
    - Dell asztali számítógép / Windows 7

    A televíziót szeretném második kijelzőként használni.A Samsung Smart View alkalmazást telefonokra és számítógépekre is lehet telepíteni, így egyes médiatartalmakat gond nélkül meg tudok jeleníteni a tévén. (képek, videók, hangfájlok) Ugyanakkor a teljes asztalt nem tudom kitenni a TV-re.
    Érdekes, hogy a laptopon lévő Windows 8.1-nek létezik egy wireless second screen nevű egyszerű kis alkalmazása, amivel két kattintással ki tudom tenni a tévére a laptop képét. Ebből egyértelművé válik, hogy a tévé biztosan tudja fogadni wi-fin keresztül ezeket az adatokat.
    Windows 7-en viszont nem találok ilyen beállítási lehetőséget, sem pedig letölthető tartalmat a neten. Pedig olyan nincs, hogy a Windows 8.1 át tudja küldeni a képet, a Win 7 meg nem, csak meg kellene találni a módját. Ebben szeretnék segítséget kérni.
    (Elsősorban játékokat tükröznék a tévére, de nem gond, ha késik, ugyanis nem a tévén akarunk játszani, az csak a "nézőknek" szolgálna második kijelzőként.)
    Ha tud valaki segíteni, előre is köszönöm!

    (Ja, és először chromecast-ben gondolkodtam, de egyrészt le is beszéltek róla, másrészt pedig a Windows 8.1-es megoldás után úgy gondolom, hogy nem egy újabb "drága" kütyüre, csak egy használható szoftverre lenne szükség.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák