Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fatpingvin

    őstag

    válasz makikutya #37 üzenetére

    bocsi erre nem reagáltam :) nyilván nem azt írtam hogy ugyanaz, hanem azt hogy ugyanúgy működik. a skálázás nyilvánvalóan más, meg a "design principle" is erősen különbözik, azaz egy mondjuk chatbotnak összerakott AI funkcionális fókusza nyilván nem lesz azonos egy komplex ökológiai környezetben túlélést és szaporodást szolgálni hivatott elméével. viszont mivel ezeket az AI-kat egyelőre még emberek rakják össze emberi szempontok szerint, sőt ami talán még fontosabb emberi célokra, számomra magától értetődőnek tűnik az a felvetés hogy egy ilyen AI pont az emberi kogníció úgymond absztraktabb aspektusait fogja tükrözni, a mélyebben fekvő, ökológiai szempontból relevánsabb de a tudatosságban, pszichében markánsan jelen nem lévő funkcionalitást kevésbé, illetve kicsit pontosabban nem ugyanazokra épülne a végeredmény.

    az meg hogy mi a self, hujj... na ez az ami szerintem nagyon nehéz kérdés. nem merek ebben még csak részleges állásfoglalást sem tenni, annak ellenére hogy elsősorban ezzel foglalkozom, legalábbis egy részével. ennek is nagyon sok szintje van, az alap feladat amire ezt evolúciósan kialakult az ugye a self-others differenciáció problémája, de ezt nagyjából bármilyen élőlény tudja, ha mást nem biokémiai kényszerpályák által. hogy ez egy neurális funkcióként hogy alakul, az egy érdekes kérdés, de mondjuk az AI kapcsán szerintem elég fontos kiemelni azt is amire az etológia mostanában tér át mint fő csapásirány, mégpedig az hogy a funkcionális öneprezentációhoz nem szükséges egy absztrakt öntudat. illetve az is egy felmerülő kérdés hogy a kogníció melyik aspektusában jelentkezik először ez a fajta öntudat ami túlmutat a simán ökológiailag releváns önreprezentáción.

    [ Szerkesztve ]

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Új hozzászólás Aktív témák