Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz sh4d0w #11 üzenetére

    "A ChatGPT nem general reklamot jelenleg"

    Nyilván szívszerelemből, a világ jobbá tétele miatt fejlesztik gőzerővel a különböző AI-kat :U Egy ideig működhet hogy persze-persze majd befektetők meg a közösség pénzéből tolják a dolgot, aztán majd a befektetők meg a közösség várni fogja az eredményeket, bevételeket is.

    A másik vetülete az egész AI dolognak (láttuk már korábbi próbálkozásoknál is) hogy nagyon könnyen és gyorsan elmehet szélsőséges irányba, ami lehet hogy egyszer csak egy, már lobbierővel rendelkező tömegnek nem fog tetszeni.

    A google huszonéve balanszírozza az algoritmusait, és itt nem a technológia hanem a szociológia irányra gondolok. Ideig-óráig el lehet lavírozni a "nem válaszolhatok/generálhatok képet/szöveget mert ellenkezik az alapelvekkel" (egy haverom mondta hogy ezt írja ki :D ;]) de akkor meg mi értelme ha korlátok közé van szorítva.

    #3 10 éve zokszó nélkül elfogadjuk, hogy ha beütjük a google keresőbe, hogy "55 inches LG UHD TV" akkor az első 5 találat Samsung TV-t árusító boltra mutat :U

    De gondolom azt tudod hogy ez nem a google algoritmusainak a hibája, max. a google (mint cég) kapzsiságának... a Samsung simán ráhirdet az "LG tv" keresésre és többet fizet, úgyhogy ők kerülnek előrébb, ennyi.

    Kb. minden konkurrens cég ezt csinálja hogy egymás nevére, jellemző termékére keresztbehirdetnek.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák