Aktív témák

  • haddent

    addikt

    Szóval van nekem egy Gigabyte GA-P35-DS3L alaplapom, és most került bele egy intel core2quad Q8300 2,5GHz -es proci. Egyből került rá egy Zalman 5 kilós tiszta réz hűtő, íme (név szerint nem tudtam, de erre a képre ezt írták: Zalman CNPS7000C-Cu 2 Ball CPU Cooler ):

    Gondoltam "ezért cserébe" a 3GHz elvárható lenne, fel is téptem rá. Hát megy gond nélkül, de melegedett továbbra is nagyon. Állítható egyébként ez a hűtő, 900-1800RPM között. Időközben vettem hűtőpasztát, alaposan letöröltem a procit és a hűtőt is, aztán pedig jól bekentem, elsimítottam, ráraktam a hűtőt. Ezután radikálisan csökkent a hőmérséklet, már egész tűrhető lett a dolog, itt egy kép amin látható a mostani harcállás:

    Tehát 1. szakasz 1800RPM mel, 2. szakasz 900RPM mel megy a brutál nagy venti a benga réz hűtőn. Na most szerintem illene még lejjebb mennie ennek ilyen jó hűtővel, és hát valljuk be, +500MHz nem egy radikális OC, bírnia kéne még gyárival is, vagy nem?

    Amit tudni kell még: 450W -os Gigabyte Superb tápra van kötve, a ház szellőzése szerintem elég korrekt, rendszerezett kábelköteget, hátul 9CM -es Zalman venti, a táp hűtője, és a CPU hűtő kavar, elől pedig egy 12CM -es CoolerMaster teszi a dolgát. Elől beszív, hátul kifúj elven.

    Szóval akkor a "konklúzió": tudtommal ezek a hőmérsékeletek már egészen korrektek, nem is veszélyesek, és hogy őszinte legyek, ha gyári CPU hűtőm lenne nem is értetlenkednék, de egy ilyen hűtővel én szeretném lejjebb vinni. Szeretnék segítséget kérni, mert a tudományom itt megállt, ötletem nincs mostmár, hogy mi lehet a baja.

    [ Szerkesztve ]

  • haddent

    addikt

    Ami viszont ugyanakkor elkeserít, hogy gyári 2,5GHz -en, 900RPM el szerintem nem az igazi a dolog. Valahogy nem látom a radikális nagy változásokat a 900RPM gyári órajel, és a 900RPM 3GHz között ... Ez kissé idegesít, mert ebből arra következtetek, hogy a hűtő valahogy csak minimálisan teljesít valamiért

  • haddent

    addikt

    válasz haddent #2 üzenetére

    A kép lemaradt, szóval ez 2,5GHz ugyanazzal a hűtővel, 900RPM:

  • Viktor77

    titán

    Ezzel a hűtővel ezek teljesen jó értékek. Eljárt már a konstrukció felett az idő. Ha soknak találod a hőfokokat, akkor támadd meg a "Milyen CPU hűtőt vegyek?" topicot, ahol ajánlanak olcsó (vagy akár drága), de ennél jobb hűtőt.

    Csinálni kell. Kész. Pont.

Aktív témák