Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz Jim74 #57245 üzenetére

    Szia,

    Tudom, nem "irodaház", de én az alábbi módon oldanám meg: AX92U ugye a nappaliban. Ezt egy db UTP -vel összekötném egy 16 portos switch -el (ha link aggregation -t szeretnél, akkor menedzselt switch). Persze az itteni AX92U másik LAN portjára nem kötnénk semmit. Erre a switch -re kerülnének a következőek - ahol elmenő UTP kábel van azt külön jelölöm (a többi helyben a nappaliban):

    - Asztali PC,
    - céges laptop (persze ad-hoc lehet WiFi -n is),
    - médialejátszó,
    - PS5,
    - TV,
    - NAS (UTP - előszoba. Ha link aggregation is kellene akkor két kábel)
    - Node (UTP - előszoba)
    - Emeleti Szoba1 (UTP),
    - Emeleti Szoba2 (UTP),
    - Emeleti Szoba3 (UTP),
    - Emeleti Node (UTP).

    Ez eleddig 11-12 portot jelentene az említett switch -en. Amennyiben a földszinten is lenne még szoba, akkor azt is meg lehetne fontolni. Miért is terveztem a szobákba külön UTP -vel kiállásokkal? Egyfelől amennyiben lenne olyan szolgáltatód, ahol IPTV lenne, akkor ez a rész pipa. Miért nem csak egy kábel az emeletre és switch -el elosztva? Azért, mert ebben az esetben a

    - az összes emeleti vezetékes kliens,
    - az emeleti AX92U WiFi -jére csatlakozó kliensek,
    - valamint adott esetben az on-demand -os STB -k (IPTV)

    sávszélességigénye egyetlen gigabit -es link -et osztódna szét. Ugya az internet jelenleg csak gigabit -es, de e mellett lenne még egy NAS is (ráadásul lehet link aggregation -el) ... Más felől lehet lesz a jövőben gigabit -nél gyorsabb internet -ed is - könnyebb lenne akár gigabit -es alapokon szaturálni ezt a sávszélességet ...

Új hozzászólás Aktív témák