Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bubu79

    addikt

    válasz erdeya #20 üzenetére

    Hali!

    Nekem is a nyakamban volt egy csomó, nekem fel sem tűnt, de el kellett mennei a cégtől mindenkinek szűrésre, és a vizsgálatok között volt ultrahang is ( hasi- és nyaki ultrahang ).
    Ment a vizsgálat, és egyszer csak azt kérdezte a doki, hogy tudok-e arról, hogy valami a nyakamon növésnek indult? Hát nem tudtam, mert nem volt feltűnő. Azt javasolta, hogy menjek el az endocrinologiára, ahol majd joool kivizsgálnak.
    Hát jó alaposan ki is vizsgáltak, 2x vettek citológiához mintát a csomóból, először sima pajzsmirigy túltengésre gyanakodtak, majd miután a 2. vizsgálat is bizonytalan eredményt hozott, a doki egyszerűen közölte, hogy ezt kell műteni, mert nem tudták kizárni a PAJZSMIRIGY RÁKot!
    Befeküdtem hát a kórházba, megműtöttek, majd másnap közölték, hogy 3 órás műtét során kivették mindkét pajzsmirigyemet, mivel a műtét közbeni fagyasztásos szövetvizsgálat arra az eredményre jutott, hogy a daganat nem jóindulatú.
    A műtét után el kellett mennem az ONKI-ba ( Országos Onkológiai Intézet- a köznyelv egyszerűen csak Kék Golyó-nak hívja ),ahol egyéniségemet sugárzóvá varázsolták némi Jód izotóp tartalmú kapszulával.
    Az első kezelés után bizakodva tekintettem a jövőbe, majd eljött a kontrollvizsgálat ideje.
    Azt mondták, hogy a műtéti területen jelentős maradékszövet található, ezért szükség van egy újabb kezelésre, ha az sem lesz elég, akkor újraműtenek.

    Egy világ omlott össze bennem...

    A két kezelés között eltelt idő pkoli volt, nemcsak nekem, a családomnak is. El voltam keseredve, és a legkisebb hülyeségen is felhúztam magam, inkább kerültem mindenki társaságát, nehogy megsértsek valakit.

    De eljött a második kezelés ideje, szerencsétlen módon beleesett a 25. születésnapom is. Gondolhatjátok milyen szép emlékek fűznek hozzá!

    És megjött az eredmény: a műtéti területen nem található számottevő maradékszövet
    Madarat lehetett volna fogatni velem, mintha újjá születtem volna!

    Még most is kell kontrollra járnom ( majdnem 3 év telt el ), de most már bizakodok, sikerült rendet tennem a fejemben ( ez a legfontosabb ilyen esetben! ).
    A betegségről egyébként annyit, hogy a homárok között az egyik legjobban kézbentartható, 40 év alatt a gyógyulás esélye 90% feletti, fölötte is több, mint 85%
    Sajnálatos mellékhatás, hogy a kipakolás eredménye képpen életem végéig szedhetem a gyógyszert ( anyagcsere hormonok pótlása ), de a lényeg, hogy túlvagyok rajta :)

    Aki neadjisten hasonló helyzetbe kerülne ( még az ellenségemnek se kívánnám! ), annak csak annyit tudok javasolni, hogy próbáljon meg tiszta fejjel gondolkodni ( tudom nem könnyű :R ) és ne vesszen össze a családjával, mert csak rájuk számíthat, és próbáljon meg optimistán hozzá állni a dolgokhoz ( ez nekem sajna nem jött össze, mert elég pesszimista alkat vagyok ) TÚL LEHET, TÚL KELL ÉLNI!
    Bocsánat a siránkozásért, de kikívánkozott; nem akarok senkit lelombozni, de úgy gondoltam, hogy itt talán elfér:R

    "In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

  • Bubu79

    addikt

    válasz Drizzt #878 üzenetére

    :D Annak idején az előkészítőben majdnem leszálltam a tologatós ágyról, annyira kivoltam - bent már csörömpöltek ezerrel a szerszámokkal, én meg kint voltam az előtérben egyedül...

    Aztán jött az aneszteziológus doktornő, és három szóval megnyugtatott - iszonyatosan kedves hangja volt, szerintem sosem felejtem el :)

    "In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

  • Bubu79

    addikt

    válasz lorcsi #994 üzenetére

    Ropogtatod! ;]

    Nekem a térdem kattog időnként - csak a bal oldali. Ha minden igaz nálam egy téli megfázás az oka :)

    [ Szerkesztve ]

    "In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

Új hozzászólás Aktív témák