Aktív témák

  • csabyka666

    addikt

    Üdv mindenkinek!

    Erre a kérdésre nem találtam topicot, hát nyitottam egyet.

    Szóval amiért tettem is ezt: nemrég találkoztam egy kis 3 utas hangfallal, ami méretéhez képest meglepően szépen szólt. Ezt úgy értem, hogy a magas-közép-mély egyenletesen elosztva szólalt meg, nem csak úgy direktbe, amit kap, azt adja ki. Gondoltam belekukkantok, miféle hangváltó lehet ebben.
    De hangváltó nem volt benne, helyette a következőt láttam: a magas hangokat kiadó hangszóró egyik csatlakozójára (nem tudom már, hogy a '+' vagy a '-' volt) egy kondenzátor volt sorosan kötve. Ebből adódik a kérdésem is, hogy meg lehet oldani kondikkal a hangváltó szerepét?
    Azért szeretném tudni, mert van itthon egy 2 hangszórót tartalmazó - saját építésű - hangfalacskám, és ebből akarom a lehető legtöbbet kihozni, torzítás nélkül. Nem akarok venni hangváltót több ezerért...
    Netán van valami eljárás a kondik értékének kiszámítására?

    Köszi mindekinek, aki valami ötletet ad...

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • Rover623

    félisten

    válasz csabyka666 #1 üzenetére

    Érdekes...olyan topic sincs, ahol egy tekercsből meg egy kondiból akar vki hangváltót készíteni...
    Ellenben vannak ilyen topicok:
    [link]
    [link]
    Tökéletesen lefedik a te problémádat is...;)

    primus inter pares

Aktív témák