Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• Hydra SR

addikt

Szóval lényegében van eltérés a pengeéleshez képest csak túl kicsi ahhoz, hogy észrevegyem szabad szemmel? Vagyis akkor elvileg lehet élesre lőni manuálisan, csak gyakorlatilag nem sok eséllyel?

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

• Hydra SR

addikt

Asszem elmondom az egész történetet: másik fórumon egy ember mutogat egy képet az új gépével, Oly E400+Sigma 18-50. A kép elég életlen de van rajta majdnem éles rész csak marhára nem ott ahova az AF-nek élesítenie kellett volna auto módban. Mondtam neki, hogy szerintem backfocus, főleg hogy alsó kategóriás Sigma obival készült. Azt javasoltam neki, hogy nézze meg MF-ben is. Azt mondja, úgy sem tudja élesre fogni. A linkelt képe: [link]
    EXIF: F5, 1/80, 38mm, ISO100, utómunka csak leméretezés. A kép jobb széle már egész élesnek tűnik de milyen AF az ami oda fókuszál ezen a képen...Nem bírálta felül manuálisan az AF pontot, ezt is megkérdeztem. Lencsék tiszták, obi nem volt leszedve, szűrő nem volt. A jelenség tartós, nem csak ez az egy képe ilyen.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

• Hydra SR

addikt

Ha nem gáz, hogy kimarad a 35-70mm közti zoom tartomány akkor 17-35 és 70-300 jobbnak tűnik nekem. Közé meg vehetsz egy egész elfogadható árú fix 50mm-eset, az 1.8-asok relatíve olcsók, szépen dolgoznak és fényerősek. Hozzáteszem, egyiket sem próbáltam, 28-200-zal láttam képeket és nem volt valami meggyőző.

• Hydra SR

addikt

Igen, a második ötletem nekem is az volt, hogy mondjuk ferde a frontlencse csak az azért elég ritka szvsz. Közben írta, hogy megy a szervizbe vele (garis még, vadi új), most már nem tudok neki ötleteket adni amíg vissza nem ér de a lényeg az volt, hogy valamit tudjon mondani nekik hogy mi is a probléma (meg hogy egyáltalán mivel is lehet baj, ő a vázban kereste a hibát de ez tuti az obi lesz) és milyen választ fogadhat el. Annyit mondtam neki, hogy a ''jó ez így, ez ilyen kisfiam, tanulj meg fotózni'' nem számít elfogadható válasznak. Annyi tiszta, hogy az obinak baja van.
    Addig is köszi a választ mindenkinek :)

• Hydra SR

addikt

Igen, 240 ropi + tengeren túli szállítási költség + kockázat, hogy mit kapsz, gari nélkül + várakozási idő...a hülyének is megéri :) Mondhatni, bagatel(l) :D
    És egy dombornyomott bankkártya is kell de az a legkevesebb.

[Szerkesztve]

• Hydra SR

addikt

Dede, 1000thx, épp most beszéltem vele telefonon, úgy néz ki az enyém lesz :) :R :R :R :R
    Csak a fizum jönne már meg, pont most csesztek el valamit aztán a végén nem marad lakbérre :D már ''dolgoznak a hibán''

• Hydra SR

addikt

Akkor csak a ''bagatell'' jelentésében tér el a véleményünk :) Én ennyiért nem kockáztatnék egy hajszálnyit sem, várni sincs kedvem még 2 hetet sem. A kockázat meg nem csak annyi, hogy vajon mit ad postára az eladó, hanem hogy mi érkezik meg (biztosítva gondolom nincs rendesen). Megsérülhet, eltűnhet, eltévedhet. És még ha meg is jön, utána is tönkremehet, gari meg ugye nincs rá.
    Olcsóbb cuccoknál én is a használtat, gari nélkülit szoktam választani de ekkora összegnél már nem szívesen vállalnám be. Gari nélkül meg csak úgy vásárolnék, hogy előbb a kezembe fogom, kipróbálom, alaposan megnézem és ha minden stimmel akkor megveszem.
    Ennek ellenére biztos sok ember van akinek így is megéri de erős túlzásnak érzem a ''bagatell'' jelzőt. Akinek ez az összeg bagatell annak a bolti ár is az és onnan fog vásárolni.

• Hydra SR

addikt

Max. a 300mm-t bánhatod de a 70-200 képéből lehet croppolni nyugodt szívvel szóval még tán az sem fog hiányozni :)

• Hydra SR

addikt

Ehe, gondolom egy Peleng vagy ilyesmi egy full frame gépen :) (5D-d van ugye?) Ennyire a Zenitar azért nem durva de a kitobihoz képest azért van látószöge rendesen. Pedig annak se kicsi.

• Hydra SR

addikt

Jók voltak azok a Vivitarok tudomásom szerint. Kérdés, hogy mennyiért veszed. Önmagában nem elvetendő ötlet de természetesen minden manuális obinak lényegesen szerényebb a használhatósága mint az AF-es beugróblendéseknek. De Pentaxon legalább van élességvisszajelzés és fénymérés is, meg a keresője is korrekt méretű.

• Hydra SR

addikt

Nagyjából jól mondod bár nem a WB hanem a színhőmérséklet megy az említett tengelyen. Íme a különbség a kettő között: RAW-ból oldalra is lehet kitérőt tenni, sőt, konkrét színt is hozzá lehet adni finomhangolható szaturácival, sőt, konkrét pontból is lehet mintavételezni a fehéret és akkor ahhoz igazít mindent. Ha csak a ''color temperature'' csúszkát löködöd akkor nem szedi le a sárgát ez tény, de egyéb módszerrel nyomtalanul és büntetlenül leszedhető. Szinte nincs az a színezett megvilágítás amiből ne lehetne utólag fehéret csinálni; esetleg valami nagyon elvadult vörös, ha közben semmilyen természetes fény nincs jelen.
    Ez a kép [link] pl. kizárólag a páráról visszaverődő sárgás-vöröses fényszennyezést kapta (éjjeli kép), mégis a megfelelő mintavételezési pont megválasztásával helyre lehetett pofozni és még jobb is lehetne ha több időt szánok rá, noha eredetileg ilyen színei voltak: [link]

• Hydra SR

addikt

50mm-esre szvsz. nem kell a napellenző, az objektív kialakítása olyan, hogy maga árnyékolja az oldalfényt. Ellenfényben meg úgysem segít semmi.
    28mm-esre szerintem jól jöhet de olcsóbban is megúszhatod csak sokat kell utána kajtatni. Én megvenném vele.
    Magáról az obiról nem tudok mondani semmit, az áráról sem. Nézegettem egy időben de végül nem vettem.

• Hydra SR

addikt

A Pentacon csalóka márka. Vannak qva jó és gyenge-közepes obijai is, ugyanolyan névleges paraméterekkel. Állítólag van valami ilyen is, hogy az egyiket NDK-ba és keleti exportra, a másikat nyugati exportra szánták. A nyugati exportra angolul volt ráírva a gyártás helye (Made in G.D.R.)

• Hydra SR

addikt

Pentaconé speciel nem a legjobb. Nem olyan rossz de van jobb. A Chinont hali01 nagyon dícsérte, de abból most épp van egy a Soósban amin lötyög a blende M kapcsolója (kipróbáltam), gyakran kiugrik a helyéről és beragad valamelyik állásban a blende, ez elég gáz használat közben. Biztos javítható de azzal macera van, ahhoz képest 8900-ért drága. A Zeissnek is van valami 135-öse, asszem a Sonnar F3.5. Na az ütős egy darab. Arról lett koppintva a Jupiter37-A, optikailag gyakorlatilag ugyanaz csak Zeiss felirat nélkül jóval olcsóbb, én 3900-ért vettem. Nem tudom, hogy a Pentacon és a Chinon hogyan teljesít F3.5-nél nyitottabban de a Jupiter gyakorlatilag gond nélkül használható F3.5-ön szóval nem feltétlenül hátrány a kisebb fényerő, nem biztos, hogy sokkal előrébb lennénk egy F2.8-assal ami csak F3.5-től rajzol szépen. Van egy Jupiter11-A (asszem ez a típusneve) is a Soósban, az F4-es. Arról nem sokat tudok de gyanús, hogy az már nem csak annyival tud kevesebbet a 37-A-nál, hogy 1/3fé-vel gyengébb.

• Hydra SR

addikt

Akkor szerintem keresd az a Chinont. Viszont: szerintem abból is, mint a legtöbb ilyen obiból, 2 féle van: egy kommersz és egy jobb minőségű. A Soósban levő 6 lamellás. Ez egy ilyen apró árulkodó jel, hogy valószínűleg az a kommersz. Ha a kis DOF miatt kell (portré, ha jól sejtem) akkor gondolom fontos a bokeh, a lamellák száma (és kialakítása) pedig éppen azt befolyásolja. Nem véletlen, hogy a 15 lamellás Pentacon 200-asom és a 19 lamellás 300-asom úgy mossa a hátteret mint egy L-es Canon. Más kérdés, hogy totál nyitott blendével a téma is kicsit lágy de F5.6-tól már jó.

• Hydra SR

addikt

200mm F3.5 volt a legjobb amit eddig láttam. 180mm F3.5-ről is hallottam. Hirtelen nem ugrik be a márka. Ettől jobb szerintem nemigen beszerezhető. Talán nem is volt. De lehet, hogy csak én nem láttam. Viszont ott már előjön, hogy eszmei értéke is van, nem biztos, hogy megéri ilyet keresni mert az árából könnyen lehet, hogy kijön ugyanez AF-esben is.

[ Szerkesztve ]

• Hydra SR

addikt

Az árak újonnan, garival értendők ha jól sejtem. M42-esből olyat már nem kapsz. Örülhetsz, ha nem gombás és karcos. Láttam már 100 fölött M42-es telét, igaz az 600-as volt de ha mondjuk Zeiss 200 F2.8-as létezik és kifogsz egyet, az se biztos, hogy sokkal olcsóbb lesz. Ilyesmik szeritem mind a gyűjtőknél vannak vitrinben és árverésen lehet csak hozzájutni. De én már azt is megfontolnám, hogy súlyos tízezreket elköltsek-e egy MF-es fix obira amin még beugróblendém sincs. Akkor már tényleg gyűjtök még hozzá és megveszem az EF bajonettest. Lehet, hogy 3-szor annyi de azt már én megfontolnám. Én akkor veszek M42-est, ha tízed-húszadannyi mint az AF-es megfelelője. A 200-as Pentacon 6900 Ft volt. Az zsebpénz. Ha már rendesen költök rá tízezreket akkor annyiért közel a legjobbat akarom. De hát ez már hozzáállás kérdése.

Szerintem azért sem volt akkora szükség a nagyobb fényerőre régen mert a filmes korszakban a valós gyújtótáv egyben az ekvivalens is volt szóval ugyanakkora látószöghöz lényegesen nagyobb gyútáv tartozott, ahhoz meg kisebb DOF. Kisebb volt az igény arra, hogy a nagy blendenyílással mossák a hátteret, megoldották nagy valós gyútávval.

[ Szerkesztve ]

• Hydra SR

addikt

Az 50-esek most is nagy fényerejűek, csak az igények zoom alapobit diktálnak. De ha külön veszed, még most is olcsóbb egy fix 50-es mint a kitobi.

• Hydra SR

addikt

Egyébként az 50mm egy külön állatfaj, mindig is favorit volt, azt fejlesztik legrégebb óta. Digiten főleg a crop miatt szorult háttérbe, ezért nem lehet a laikus kezébe adni alapobiként. Valamiért nem lett helyette 30mm F1.8. Megint másik dolog, hogy régebben sokkal kevesebb volt a laikus fényképezőgép tulajdonos aki mindenféleképpen igényli a zoomot, nem tudja/akarja megoldani a technika hiányosságaiból adódó problémákat, azt oldja meg a gyártó.

• Hydra SR

addikt

OK, de ha az lenne az alapobi, akkor mindegyik olcsóbb lenne, az eladható mennyiség is befolyásolja az árat. Így is van jópár példa rá és még ami drágább, az se sokkal. Most nem az 1.4 és 1.2-esekről beszélek, az alapobik sosem voltak akkora fényerejűek.
    Végülis csak arra akartam kilyukadni, hogy a technika nem fejlődött vissza fényerő terén az obiknál, sőt, inkább egyre nagyobb fényerők jönnek, zoom obikban is, egyre szebb rajzolattal, nagyobb felbontással. Az 50-esek terén van talán a legkisebb fejlődés mert azok régen is jók voltak.

orbano: dehogy baj a zoom, szerintem is hasznos, csak mondtam, hogy mások az igények mint régen. Ennek megfelelően a végeredményben is. Ami régen jó fotó volt az ma már nem biztos, hogy annak számítana ha ma készülne.

Én is úgy érzem, hogy valami fizikai akadálya van, hogy az 50mm-esekhez hasonló minőségű és fényerejű 30mm-est gyártsanak hasonló költséggel.

[ Szerkesztve ]

• Hydra SR

addikt

Kezdünk nagyon filozófiai irányba elmenni, szerintem innen már nincs értelme folytatni ;)

• Hydra SR

addikt

És létezik Zeiss Sonnar F2.8 200mm M42, de hogy hol kapható és mennyiért arról fogalmam sincs.

• Hydra SR

addikt

Jaja, ismerős a helyzet bár még nem tartok itt, talán még időben kapcsoltam. 7db M42-esem van, ebből úgy 3-nak nem sok hasznát veszem, nem használom ki pedig ebből 2 nagyon is jó obi. Elhatároztam nemrég én is, hogy most már egy ideig csak abból veszek jobbat/AF-eset amim most van mert mindenem összegyűlt ami kell csak gyengék, már csak ugyanezeket cserélném jobban használhatóra. Kivéve a vakut, az nincs semmilyen (kivéve a beépített :) )

• Hydra SR

addikt

Szvsz az a Voitgländer tipikus esete annak amikor a relikvia értéket fizeted meg :)

• Hydra SR

addikt

Nem tudom, nem volt mattüvegem, csak régi filmesen sasoltam bele de ott meg fókuszpontok nem voltak, merthogy AF se volt.
    Ott úgy működött, hogy volt középen a törőék amit gondolom te is ismersz már hírből: amikor éles, akkor jönnek szintbe a síkok, addig torzítja a teret amíg nem éles. Körülötte mikrokristályok vagy hogy a túróba hívják ami pedig szintén az élesség függvényében kezd el kitisztulni. Rosszabbul lehet benne látni, mint ahogy a 400D keresőjében látok, egyedül a manuális fókuszálás könnyebb de az sokkal. De az mondjuk nem pentaprizmás volt. Valami Minolta volt, nem emlékszem hirtelen a típusára. Néztem egy tüköraknás Exaktát is, abba fölülről kellett nézni, gombnyomásra egy rugó nyitotta az aknát és abban volt a mattüveg. Abban elég jól lehetett látni csak szerintem qva kényelmetlen fölülről nézve fotózni ha nem makrózól.

• Hydra SR

addikt

Éreztem én, hogy a kristályok nem állják meg a helyüket de tudtam, hogy valami mikro :B

• Hydra SR

addikt

Inkább az a bibi, hogy nehezebb komponálni a keresőben mert amit nem fogtál be élesre azt gyakorlatilag nem látod. De maga a törőék is eléggé bezavar. Biztos meg lehet szokni de alighanem eleinte nagyon zavaró lesz.

Alternatív megoldás lehetne (de sajnos saját tapasztalatból mondom, hogy nem az) az emulátoros konverter. Én vettem egyet mert 300Ft-tal olcsóbb volt, mint a Soósban a sima, mondom még ha nem is működik jól akkor sem árt még egy konverter, ne kelljen minden obicserénél csavargatni ha már bajonettes vázam van. A bibi csak az, hogy túlérzékeny a cucc. Lényegesen tágabb tartományban érzékeli élesnek a témát mint a saját szemem, vagyis ha az élességvisszajelzésre hagyatkozom az pontatlanabb, mint ha érzésre élesítek. A másik bibi, hogy átveri a rendszervakut is mert hazudik egy blendeértéket a váznak. Tulajdonképpen csak sima konverterként használom. De fémmegmunkálás, kialakítás terén egész minőségi darab, ez vigasztal valamelyest. Esetleg annak segíthet akinek nagyon rossz a szeme. Vagy ha a pittyegést bekapcsolod akkor a hang alapján is van visszajelzésed ha nem látsz bele a keresőbe valami miatt.

[ Szerkesztve ]

• Hydra SR

addikt

Ha AF-es obival vagyok MF-ben akkor az élességvisszajelzés pontosabb, mint a szemem. Ha emulátorral akkor pontatlanabb. Illetve inkább érzékenyebb, merthogy a valódi éles ponton is villog, hogy éles de nem csak ott szóval ez nem front-/backfocus-jellegű hiba amit mondjuk a konverter vastagságára, ferdeségére lehetne fogni. Itt valami más bibi is van. A nagy bánatom az, hogy a Holdat szeretném élesre fogni a 300-assal, anélkül, hogy 20-at kéne exponálnom, fél milliméterenként tekerve a fókuszgyűrűt és az emulátor ezt közel sem oldotta meg.

[ Szerkesztve ]

• Hydra SR

addikt

Én sem értem de mégis ez van. Talán nincs munkablendéhez szokva az AF szenzor. Vagy csak itt jön elő, hogy ezek az obik nem digit vázra készültek. Vagy a rosseb tudja de ezt tapasztaltam.

tbs: a Pentacont jócskán túl lehet tekerni a végtelenen, hogy nehogy probléma adódjon a vázak és az obik kivitelezésének szórásából aztán ha két szélsőérték találkozik akkor nincs végtelen fókusz. Szóval nálam a végtelen közel sem a koppanásnál van.

• Hydra SR

addikt

Látom nagyon be vagy sózva az új géped megvétele óta :)

Ez a végtelenen túli koppanás annak ellenére, hogy az imént említett esetben átok, általában inkább áldás. Egy 12mm-es közgyűrűvel még majdnem tudok végtelent állítani de a teljes közgyűrűsorral is nagyobb tartományt tudok befogni mint ha koppanna a végtelenen. Ez tök jól jön akkor, ha vannak fönt közgyűrűk és megjelenik valami olyan téma amihez nem jó az a közelpont amit azok adnak és nincs idő letekerni az obiról a közgyűrűket. A nagy fókuszút miatt már eleve lényegesen nagyobb tartomány tudok így befogni mint mondjuk az 50mm-essel és ezt még megfejeli ez a túltekerhetőség. Ennél a képemnél: Vörös acsa zsákmányával például baromira nem arra készültem, hogy leszáll elém a ragadozó léggyel a szájában, a közelponttól a másik irányba koppanásig kellett tekernem az obit, hogy beleférjen a képbe az acsa és ne is kelljen közelebb mennem mint amennyire megengedi. Az 50mm-est aztán tekergethettem volna, a két végállás között a fókusztáv úgy 1cm-t változik a teljes közgyűrűsorral. Cserébe viszont sokkal közelebb hozza a közelpontot a közgyűrű, mint a Pentaconokon (amik alá viszont 2 közgyűrűsort is tudok tenni mert egyszerre fönt lehet a bajonettes és az M42-es).

• Hydra SR

addikt

Miért nem veszel harmonika kihuzatosat? Készen lehet kapni és pontosan erre való, a minap láttam is valahol M42-eshez. Vagy a Soósban, vagy az apróneten. Asszem az utóbbin, az analóg fotóskellékek között. Gondolkoztam én is rajta de végülis annyi szar van már itthon hogy tényleg nem akarok mindent összevásárolni amit valaha gyártottak fényképezőgéphez. Meg többnyire a Canon 50-essel makrózok, ahhoz meg nem jó.

• Hydra SR

addikt

Jobbulást :)
    Hétvégére gyógyulj meg mert különben nem lesz börze :P Egyébként lehet, hogy én is megyek. Múltkor nem sikerült. Aztán a fotóstalira se tudtam elmenni. Már hiányzik a banda :)

• Hydra SR

addikt

Érdekes lesz átvezetni az elektronikát. Belül útban van, kívül sérülékeny, elakadós, hozzásimítani meg nem lehet mert akkor nem tud mozogni a teló. Biztos megoldható, kíváncsi leszek a végeredményre ha összejön.

Az említett kettő közül az "utóbbi" az aprónet volt, nem a Soós :)
    Meg is találtam: M42 harmonika kihuzat

• Hydra SR

addikt

Sokadszor felmerülő téma, hogy ezt a tartományt normális minőségben mintha még senkinek sem sikerült volna lefednie. Ha most sok pénzem lenne, ezt venném: Sony R1.
    És magasról tojnék a cserélhető objektívekre (természetesen nem adnám el ettől még a Canon vázamat csak erre a tartományra nem azt venném elő). És ha még lehet kapni akkor talán még olcsóbb is a Canon 17-40 F4 L-nél. A zoomtartománya is nagyobb. A fényereje is nagyobb abban a tartományban amit a Canon 17-40 tud és afölött sem sokkal kisebb. A szenzora is kb. ugyanakkora mint a Canon APS-C, a felbontása is a 400D/40D-hez van nagyon közel. Természetesen a látószögét többnyire ekvivalens értékben adják meg mint a kompaktoknál általában, ez 24-120mm ami kb. egy 15-75mm-esnek felelne meg APS-C méretű szenzoros vázon szóval még a nagylátója is nagyobb és az a Zeiss optika nagyon király minőség, eddig még a leglúzerebb embertől is csak jót láttam vele minőségre. Bár még sosem volt ilyen a kezemben, ha most lenne ennyi pénzem amit ilyesmire szánhatok, már nézném is a hirdetéseket, hogy van-e eladó.

Mondjuk képstabilizátor nincs és az általad említettnél kisebb az átfogása valamivel de a képstabi hiányának java részét a fényerőtöbblet pótolja és sok esetben az sokkal többet számít. A tele állása pedig nem olyan vészesen kisebb mint a 17-85-nek.

[ Szerkesztve ]

• Hydra SR

addikt

Hát ezt biza nem tudtam :B . Azt azért sejtettem, hogy nem DSLR szint, mégiscsak kompakt. Mérlegelni kell, hogy mi a fontosabb de az agyam eldobom, hogy miért nem sikerül DSLR-re olyan objektívet gyártani amilyet az R1 kapott. Kis túlzással csak le kéne fűrészelni róla és bajonettet hegeszteni rá a csatlakozók kivezetésével, mert ugyanakkora szenzorméretre lett tervezve. Meg persze a kommunikációs utasításkészletét az adott rendszerhez igazítani de azért az sem igényel már régóta extrém csúcstechnikai megoldásokat.
    Azt örömmel látom, hogy a Zeiss kezdi odatenni magát a DSLR obik piacára, talán hamarosan ő adja a megoldást erre a sokszor emlegetett zoomtartományra. Végülis már készen van csak a csatlakozófelület nem stimmel. Ha még megfejelik egy USM motorral akkor sok gyártó és forgalmazó kezdhetné el ajtóütközőnek vagy levélnehezéknek használni az idióta átfogású, fényerejű vagy képminőségű obijait. Hát még ha egy képstabit is belegyömöszölnének akkor csak annak lenne esélye nagylátózoomot eladni aki tízedannyiért adja vagy ügyesen keresi meg a balekokat.

• Hydra SR

addikt

Sztem simán lehetne, csak 350000-ért kéne árulni és akkor még az ilyen Sigma 17-70-eknek se tenne be mert valahogy nem nagyon ugyanaz az árfekvés. De legalább azoknak lenne alternatívájuk akik megengedhetik maguknak vagy legalábbis valahogy összekaparják rá a zsét. Merthogy pillanatnyilag egy olajsejknek is csak az az alternatíva jutna, hogy egy személyre szabott egyedi darabot gyárttat ha mindezt meg akarja kapni, mert a boltban sehol nem kap ilyet semennyi pénzért. Ez a nagy bajom: még drágán sincs ilyen obi!!!! Még k**va drágán se!!! De az R1-nél megmutatták, hogy LEHETNE!!! A kis szemetek mégse dobják piacra cserélhetőben... ;]

• Hydra SR

addikt

Valami ilyesmi, a kitobi induló nagylátója már okés, a teléje kicsit kevés, a fényereje és a képminősége pedig közel sem jó. A Sony R1 ilyen téren 100%-osan kielégítőnek tűnik csak hát nincs ilyen obi bajonettesben. Az R1 mint gép pedig elmondásod alapján már kevésbé kecsegtető. De a kihajtható LCD és a tükörcsattogás hiánya miatt még mindig megfontolandó lenne számomra, ha már csak ez hiányozna itthonról és lenne rá pénz :)

• Hydra SR

addikt

Hát, a tükörcsatt végülis pont nem ott szokott zavarni ahova ez az obi kell bár volt már, hogy koncertfotózáskor beszólt valaki de az tényleg kapjabe (Hendrixet játszottak, nem Mozartot szóval nem lábujjhegyen tépték a húrokat). Viszont az élőkép kihajtható LCD-vel ott pont jól jött volna.

orbano: én is ettől félek. Épp ez a bajom. Vagyis nem is az, hogy a Canon, hanem hogy senki.

[ Szerkesztve ]

• Hydra SR

addikt

Fehér obi, piros csík, hmm, dolgozik a marketing a Sigmánál is :)

• Hydra SR

addikt

Miért nem lehet már hozzájutni Canon 28-80 3.5-5.6 USM-hez, vagy ha mégis akkor hol? Nálam most van egy kölcsönbe (adik, te ismered :) ) és szerintem marha jó objektív. Megfelelő rekeszeléssel közelíti az 50mm-esem szintjét, de nyitott blendével se gáz. Az AF persze sokkal jobb, mint az 50mm-esen.

• Hydra SR

addikt

Az őszintét megvallva akadnak olyan mondataid is, amiket kétszer kell elolvasnom, hogy egyszer megértsem. Nem csak helyesírási, hanem gépelési hibáktól is hemzsegnek a hozzászólásaid és annyi van, hogy néha a környezetből is nehéz kitalálni, mit akartál írni. Hosszabb távon baromi fárasztó olvasni és értelmezni amit írsz. Biztos vagyok benne, hogy legalább a gépelési hibákat ki tudnád szűrni azzal, hogy elolvasod az írományod, mielőtt elküldöd. Tiszteld már meg a fórumtársaidat ennyivel, légy szíves. Ez olyan, mint ha élőszóban nem artikulálnál, és hőbörögve beszélnél. Ez akkor is zavaró, ha értelmeseket mondasz. Pláne ha annyira nem artikulálsz, hogy néha nem is lehet érteni.

[ Szerkesztve ]

• Hydra SR

addikt

Egyébként az a vicc, hogy szerintem teljesen jól leírtad a lényeget, csak győzzük kihámozni. Már csak ezért is megérné úgy leírni, hogy ne menjen el a kedvünk tőle, hogy elolvassuk, mert elég jól látod a dolgokat.

• Hydra SR

addikt

Állítólag azoknál a viszonteladóknál ahol külföldre szól a garancia, hamarabb visszakapod, mint ha a Camera Kft-hez tartozol. Nem saját tapasztalat, lehet, hogy csak rémhír, de ezt hallottam, hogy hamarabb megjárja oda-vissza Németországot, mint hogy a Camerától visszakapd megjavítva.

• Hydra SR

addikt

Minek az F4? Nehogy bemozduljon kézből? Vagy a szép háttérelnyomás miatt, mert amúgy túl nagy lenne a dof?
    Komolyan nem értem. Nem mintha fele ekkora tömeggel már használható, értelmes darab lenne szóval ezzel az erővel akár nagy fényerejű is lehet de ekkora gyútávval csillagászati jelenségeket lehet vizsgálni arra meg ott a csillagásztávcső, nem kell hozzá AF objektív beugróblendével.

• Hydra SR

addikt

Szerintem ez veszteséges a gyárnak, legalábbis közvetlenül biztosan. Csak kísérleti- és reklámértéke lehet. Nem is a gyártás a drága, hanem a tervezés.

• Hydra SR

addikt

Rendelésre valóban több értelme van :)

• Hydra SR

addikt

És ez APS-C-n belátja a 180-at? (ff-en meg a 720-at? :) )

• Hydra SR

addikt

Nem vagyok benne biztos, hogy erről van szó de szerintem amit AF adapternek hirdetnek az talán az emulátoros lehet. Canonon úgy működik, hogy ha a váz nem érzékel objektívet, akkor nem segít az élességállításban az élességvisszajelzéssel, nem villannak fel a pöttyök a keresőben. Egy emulátoros konvertergyűrűvel viszont át lehet verni, azt hazudjuk a váznak, hogy van rajta egy AF objektív ami épp MF-re van kapcsolva de élességvisszajelzés attól még van. Nem tudom, hogy ez Sonynál is működik-e és ezt értették-e AF-es konverter alatt, de másra nem tudok gondolni, mivel M42-es objektívekből sosem létezett autofókuszos.
    Menetből létezett ugyan többféle, de csak egy bizonyos típus volt a nagyon elterjedt M42-esben, ezeket hirdetik most mindenhol. Ha nem írják oda, hogy valami speciálisabb típus lenne, akkor az ezt jelenti.

• Hydra SR

addikt

Hehe, asszem rájöttem, mit jelent a Sony/Minolta M42/AF átalakító, csak elég hülyén írták le de már megvan:
    A Minolta (is) bajonettet váltott, amikor bevezette az AF-et. Ez csak annyit jelent, hogy az átalakító már az "új" bajonettre alakítja az M42-est. Sőt, valami rémlik, hogy a Minoltának ezt a bajonettjét AF-nek is hívják, ahogy a Canon autófókuszosa az EF. Szó sincs róla, hogy ettől még lenne AF az M42-esekkel, csak fölmegy a bajonettjére. :)

jo13co: az, hogy van végtelen, az jó. Egyes átalakítókkal nem tudod használni a teljes fókusztartományt, ezzel viszont igen. A többi kérdésre azt hiszem, már válaszoltak.

[ Szerkesztve ]

• Hydra SR

addikt

Érdekes hirdetés: [link]
    :)

Hozzászólok Aktív témák