Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Colonel993

    senior tag

    válasz #40935168 #19535 üzenetére

    Közben meglett a megfejtés...

    ... komolyabb szétbombázás után;

    Di LD más illetve extra bevonatot kapott a kilépő lencsetagoknál illetve a frontlencsén is mutatkozik valami extra pirososabb az LD sima Lila/zöld kombója helyett.
    Úgy összességében több az arany és vörös bevonó rajta, képeken valóban pötit szebb a végeredmény... de utómunkával ez tök8.
    Gondolom CA-ban is kicsit javít.

    Más a zoom gyűrű fizikai felépítése... de természesen kompatibilis a régivel.

    Anyaghasználatra jobb, modernebb poliacetát és polikarbon illetve ABS, ellenben az LD-vel ami kb full ABS illetve a kijövő tubus valami keményebb "keverék" és visszaköszön itt-ott amire nem tudnék semmit se sütni elsőre, és még kifényesedetten is kaptam az enyémet korábban.

    Elektronika javult, gondolom a vezérlő Chip-et piszkálták meg kicsit, hogy fókuszban hangyányit gyorsabb és kevésbé tétovázóbb legyen, a nyáklemez és felépítése viszont egyezik, kompatibilis a régivel oda-vissza.

    Érzésre (mivel még mérleg közelbe nem kerültem) a réginél (LD) könnyebb.

    Úgy konkrétan ez csak egy TamPon által felpimpelt és újra eladott régi objektíve.

    Az enyém sajnos blende "hibás" (kicsit tojást rajzol... bár annyira nem vészes, hogy cseréljem vagy csesztessem... 1 vagy 2 blende lamella a csapoknál ellazulhatott)

    Összességében; szebb is, jobb is... de árban ugyan oda tudom őket helyezni.
    Jah és 70-200mm -ig Cheapoo portré obinak nehezen találni jobbat 15e HUF-ért :)) .

    A Macro kapcsoló Zoom-gyűrűt fizikálisan blokkoló részét viszont kötelező levágni, csak önmagunk bosszantására jó... :U

    Szerk.: VC-t csak akarnék... de Pentax-et nem tisztelték meg ezen ajándékkal, lévén "nekünk ott a szenzor stabi"... csak a fene nem érti, hogy Sonyra akkor minek van? :(((

    [ Szerkesztve ]

    ||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

Új hozzászólás Aktív témák