Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zgospel

    őstag

    válasz szarnyalosas #19159 üzenetére

    bár még csak friss tulajdonosa vagyok egy ilyennek, Canonon, azért pár dolog már kiderült.
    a fókusza hangos és valamivel lassabb, mint a Canon USM-je (nem tudom Nikonnál mi az USM megfelelője) de a sebességével szerintem nincs gond egyébként.

    az AF és MF közti váltás a fókuszgyűrű előre- illetve hátrakattintásával történik, az MF-re váltás néha nehézkes mert ha nem pont úgy áll a mechanika a gyűrű alatt akkor nem kattan át teljesen és kicsit megakad. nem valami jó megoldás, de együtt lehet vele élni.

    nagyon éles, szépen rajzol, full framen is kiváló. ja és ami nem elhanyagolandó hogy nyitott rekeszen is nagyon rendben van a képe.

    vásárlás előtt én azt olvastam hogy a fókusza könnyen téveszt. valószínűleg egy jó darabot foghattam ki, mert én ezt nem tapasztaltam, nyitott rekeszen kevés fényben sem.

    amiről még nem tudok beszámolni az a macro jelző a nevében. lehet hogy ez kimerül annyiban hogy nagyon éles képet ad. nem tudom. kb 1 méter lehet a közelpontja, de nincs lehetőségem összehasonlítani más kifejezetten macro objektívekkel vagy más 70-200-akkal, hogy most ez mennyire macro vagy mennyire nem macro...

    rövidtávon számomra ennyi derült ki, hosszútávon meg majd meglátjuk.

    https://www.flickr.com/photos/zpapa/

Új hozzászólás Aktív témák