Új hozzászólás Aktív témák

  • Dtomi

    őstag

    válasz biggamer #82 üzenetére

    Hát tudom, hogy nem kezdünk háttal soha mondatot de nagy butaságot csináltál. Szvsz.
    a 70-200 F4L az egyik legjobb obi amit ismerek. Viszont erről badboy-t kéne megkérdezned, hogy miért adta el a 70-200-at és akar helyette 50-500at ő mindkettőt használta már. Én a 70-200at egyből ki is hagytam és egyből a bigmát vettem. A bigma 100%ban fedi a canonod így szerintem neked nem éri meg. ha megveszed és mész valahova pontosan a súlyfelesleg miatt nem fogod vinni mindkettőt ha csak a 70-200at viszed 100% hogy a 200feletti tartomány fog kelleni. a 2.-3. ilyen túra után csak a bigmát fogod vinni. Képstabi... még soha nem használtam nagytelén... uh nem tudom mennyit számít de a tapasztalataim szerint természetfotózásnál kb sz@rt se mivel amit szeretnél fotózni 100% hogy mozogni fog tehát egy bizonyos záridő alatt nem tudtam még soha semmit lefotózni pedig nem 1 nem 2 órát ültem kinnt. Minőség? F8-on adja a legszebb képet nekem ez több mint elég minőségben úgy, hogy csak JPG-ben fotózok. Volt szerencsém hosszasan elbeszélgetni [link] hazai profi fotóssal is ő is 50-500at használ a nikkor 600 F4-mellé ő ajánlotta nekem. Ha neki elég nekem is az. És neked is az lesz. Felhasználhatóság? Szerintem ha csak egy obit vihetnék magammal egy világkörüli útra ez lenne. De csak gondolj bele, hogy 450mm fed le egyetlen obi...
    Én is egy 135-400 vagy egy 170-500 ast mindkettővel sokat spórolsz árban és nem lesz akkora fölös részed. Persze csak ha marad a 70-200.

    "Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

Új hozzászólás Aktív témák