Új hozzászólás Aktív témák

  • role_of_72

    tag

    Sziasztok!

    Érdeklődnék, hogy Sigma 50-200mm F4,0-5.6 DC OS HSM objektívvel van valakinek tapasztalata? Canon vázam van, arra néztem ki, csak nem túl sok véleményt találtam róla a neten (angol oldalakon se..). Vélemények helyett inkább csak olyan javaslatokat találtam, hogy "vegyél inkább Canon 55-250 IS-t".. De honnan tudja, aki nem használta ugye? :P

    Árban nem sok ugyan a különbség a Sigma javára, viszont én mégis hajlanék felé.
    Azért is pl., mert 3 éve használom az elődjét, egy 55-200-as Sigmát és - lehet érte kövezni -, de szerintem nagyon szép képeket készít! :K (a minőség persze relatív, nekem ennyire fussa :D )
    Legjobban a Sigma színei és a bokeh tetszenek és tartok tőle, hogy a Canon ezeket esetleg nem adná..
    Van ugyanis egy 18-55 IS obim nagylátóként, ami elvileg az 55-250 IS "párja" és az élességgel nincs bajom, a színei viszont a számomra kissé hidegek.
    Építési minőségre nem tudom milyen a Canon teléje.. a 18-55 IS-t alapul véve a Sigma jobb, azon túl az új változatba belekerült szinte minden, amit a mostani telémből esetleg hiányolhattam: nem forog a frontlencse fókusznál, szélesebb zoomgyűrű, HSM motor, stabi se lenne rossz néha..
    Csak épp véleményt hallani keveset.. :F

    Köszi szépen a segítséget előre is! :R

    Üdv!

    http://thebudapestproject.wordpress.com

Új hozzászólás Aktív témák