Új hozzászólás Aktív témák

  • jasonka

    aktív tag

    válasz Klemice #8134 üzenetére

    Nem tudom mit nevezel "alapzoom"-nak és mit telének... :D

    (Természetesen tudom, mit jelentenek ezek a fogalmak, csak nem biztos, hogy mindketten ugyanazt értjük rajta...)

    Na szóval:

    "Mérsékelt telezoom"-ot keresek.

    NEM KELL : nagy átfogású zoom ( pl. 18 mm - től ) mert már VAN 18-55 mm-es zoom-om, de nem (feltétlenül) kell 135 mm-nél hosszabb tele sem.

    Miért ? - mert úgy látom a gyártók a nagy átfogású "csodazoom"-ok felé mozdulnak
    (pl. 18-300 mm) , ami - az aranyáron mért "aranycsíkos" szuperobjektívek kivételével - mindíg a képalkotás rovására megy. ( Szuperobjektívet meg vegyenek a paparazzik ! - :DDD kinek van több százezre rá ? - nekem sajna nem... )

    Tehát : JÓ MNŐSÉGŰ ( jó optikai tulajdonságokkal rendelkező ) elérhető árú zoomot keresek Nikon bajonettel - lehetőleg 55-től felfelé - mondjuk 105 v. 135 mm-ig.
    Mivel ez mostanában "nem divat" - ezért próbálok a régiek közt matatni : pl. 24 mm / 28 mm- től 105 mm v. 135 mm ig. Hát ilyen manapság nemigen van, - ma a 28-200 sőt : 28-300 a divat - legtöbbször POCSÉK rajzolattal... :N

    Persze ott vannak még a régi fix telék ( pl. : Nikon 135 ) de ezek mind manuálfókuszosak, a szemem viszont sajna már nem a régi, jó lenne AF-s - pláne rázkódáscsökkentős - lehetne akár használt is.

    Ráfordítható összeg : 25-30 ezer - esetleg 40 - de az már a legeslegvégső eset...

    Ideális lenne pl. 70 / 80- tól - 135 mm- ig - mert a kisebb átfogás talán jobb képminőséggel járna...

    Hja kérem ! A Belváros !...

Új hozzászólás Aktív témák