Új hozzászólás Aktív témák

  • access_denied

    senior tag

    válasz gerjus #7614 üzenetére

    Köszi a linkeket, én más oldalakat találtam, de ezek informatívabbak.

    Nekem is az jött le a tesztekből, hogy nagyon eltalált darab. A Canon 70-200/F4 IS közel kétszer annyi lenne, mint ez és úgy érzem nincs nagy minőségbeli különbség a tesztfotók, írások alapján. A 200-300 annyira nem érdekes, mert a 200-on készült 18MP-ből vágással könnyen elérhető a 300 és még mindig lesz kb. 10MP-es képem, ami nekem elég. Tehát ez nem szempont.

    Ahogy olvastam, a Tamron új USD motorja ugyan nem éri el a Canon USM szintet, de nem is marad el tőle sokkal. Vibration Compensation van benne, ez telénél mindenképp előny. Extra Low Dispersion lencsék, full time manual focus. Hossza konstans (belső fókuszálás), frontlencse nem forog, igazából nem tudom, milyen hibája lehet az obinak, a tesztképek is meggyőzőek.

    A Canon 70-200/F4-et meg régóta ismerjük, nem kell bemutatni. Kicsit drágább lenne, és nem tudom, hogy az IS miatt nem lenne-e fényigényesebb. 1.4-es extenderrel 280mm-nél lennék és 5.6-os blendénél, de IS nélkül eléggé állványra ítélt lenne az obi.

    Ezért is kérdeztem, pro-kontra. Én sem holnap veszem, de a hozzáértő vélemények mindenképp érdekelnek vásárlás előtt.

Új hozzászólás Aktív témák