Új hozzászólás Aktív témák

  • Slowman

    aktív tag

    válasz rumos14 #7462 üzenetére

    Először is köszönöm, hogy végigolvastad :R . Elég hosszúra sikerült :B .

    Azért néztem én is a Canaont mert közép kategóriába szerintem is jobb kicsit mint Nikon. Felsőbe kb 50/50, de ezt nem célom meg pályázni :N . Meg ott nincs jóféle tele "olcsóbban" csak a 70-200/2.8 VR az meg cseppet drága.
    A váltás költségit többé kevésbé felmértem :Y , de hát ez van :) . Ahogy számoltam, ha eladom a jelenlegi cuccom akkor összejön egy 50D+85/1.8, valami komolyabb CF kártya hozzá és egy 430 EX II. Használtan vennék átmenetileg egy 50/1.8-at és egy 18-55 IS obit. Meg elméletileg egy kis anyagi hozzájárulással, szóval kb 10k-t kell beletolnom barátnőmtől kapok egy markolatot is. Idáig amit elmondtam a 3 obi vaku és a váz+markolat betakarja ~430-450k, ennyi meg is lenn szerintem Szeptemberre és kb ugyanott vagyok mint a mostanival csak az 50/1.4 helyet 50/1.8, hát ez nem valami előrelépés most de a 85/1.8 szerintem mindenképp. Az 50/1.8 le is cserélem amint lesz újra kis tőke. 50/1.4 USM-re vagy Sigma 50/1.4 HSM-re majd ez még elválik. A 18-55-t meg még nem tudom mert ezzel már bajban voltam a Pentaxnál is :D , mármint alapobjektív választással. Fontolgattam ott egy Tamron 17-50/2.8 és 28-75/2.8 megvásárlását aztán beleszerettem a 85/1.8 képeibe és elkezdtem keresni valami alternatívát a Pentax palettán is. Ez indította ki az egész dolgot :D . És a többi meg jött magától. Mert rájöttem, hogy Pentaxra van egy nagyon jó árú akciósan ~70k nagylátó/alapzoom 16-45/4 ez meg is felelne maximálisan az igényeimnek egy jó darabig, de nem tudok fölé mit választani normális telét (ahogy olvastam eddig, és írtam korábban a 60-250 nem egy faja konstrukció ennyi pénzért szerintem, pedig ez jó lenne nagyjából átfogásra). Szóval ha volna egy olyan obi Canonra nem gondolkoznék sokáig mert 16-45 elegendő utána meg a 70-200 közte "lábzoom" és a 2 fix. Aztán egy darabig nyugodt is lennék. De ez most a nagy bajom, hogy mit válasszak a Canonra alapzoomnak ami még elmegy nagylátószögűnek egy darabig. Mert majd a végkifejlet egyszer egy Tokina 11-16/2.8 (azért még megfizethető és igen jó nagylátószögű obi) és fölé valami komolyabb alapzoom, de ez csak akkor ha lesz rá igény és pénz. Szóval egy darabig el akarom intézni a két legyet egycsapásra módszerrel a nagylátószöget és az alapzoomot. Aztán majd meglátszik, hogy kell-e több. Eddig nem is volt túlzott igényem a nagylátószögű obira. Mostanában láttam jó pár képet 10-12mm körül és megtetszett, jó móka.
    A Tamron 17-50/2.8 még el is menne, de nincs benne stabi (stabis azért aránytalanul drága és még tán rosszabb is) és baromira le kell tesztelni (Canonra/Nikonra még macerásabb mert állítólag a Tamron motorja a szűk keresztmetszet).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák