Új hozzászólás Aktív témák

  • eastsider

    nagyúr

    válasz t_a_m_a_s #6319 üzenetére

    én nem így nézném, hogy mennyi tartomány van lefedve... legalábbis engem tökre nem vonz a 300mm gyűjtótáv.. néha jó lenne, de.... nem érné meg...mert most hiányzik 20mm.. nincs semmi, ha van pl egy jobb optikai minőséget produkáló(heh) obid, ami kárpótol a 20mm hiányért...
    a 35-öst ajánlom! rengeteg mindenre jó! szép képe van, nem lágyul.. nem próbáltad ki a csepel-műveknél? de azthiszem igen, mert próbáltam a 18-105-öt...
    nekem még mindig a nagylátó kellene.. egy olyannal is megelégednék, mint a Tied (motor nélkül ugye) :) nagyon bejön...(és sajnálok rá annyit, amennyi egy 10-20-as sigma...pedig sokat használnám...úgyhogy ki fogok érte adni annyit) és mostanában nagyon rá vagyok izgulva (mostanában 2-3 hónapja) a nagylátóra... de be kell érjem a kit 18-as végével, ami azért annyira nem karcol... meg a színei sincsenek sehol a 35/1.8-hoz képest...(tényleg, mikor lecsavarom a 35-öst, és fel a kitet, olyan, mintha egy játékot csavargatnék,sehol sincs az építési minősége sem a 35-öshöz képest)(ha érdekelnek képek, kiváncsi vagy valamire írj rám, vagy nézd meg a flickrem. aztán látszik melyik, mivel készült :)
    viszont tudnod kell, ha veszel egy ilyen fixet, az kemény cserélgetéssel jár.. vagy a másik, hogy ugye lefedi a 18-105 is, és így inkább azt csavarod 35-re..én rengeteget cserélgetem az obit...(de még bírja a kit műanyagbajonettje)
    (meg vazz nem tudom hol vannak az objektívsapkáim... vagy a kocsiban hányódnak, vagy a házban, de sehol sincsenek.. GRR

    a mostani talira nem hiszem, hogy el tudok menni :( .... így is ma/holnap szhelyen leszek... meg amíg jó a jég, végre(!) kéne korizni egyet...
    majd érettségi után :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák