Új hozzászólás Aktív témák

  • rosta11

    tag

    Tapasztalatom szerint először is egy-két év kompaktos fényképezés kell ahhoz, hogy értékelni tudjuk milyen is egy DSLR.

    A magam példája szerint a dslr-t minimum optikával érdemes megvenni, amit majd a következő kedőnek el tudod passzolni. Én az A300-as kitobim mellé vettem egy 55-200-as tamront, és ezekkel gyakoroltam be, hogy miket is lehet nagyjából csinálni, és kikalkuláltam, hogy valójában milyen obi is jó nekem.

    Az objektív parkomat fokozatosan építem ki. Már eladtam az 55-200-at, vettem egy beercan-t, no meg egy 28-135-öt. A kit-et meg meghagytam alulra, nagylátószögnek egyenlőre, mivel nincs jobbra pénzem. Tervezek majd egy normális makrót, egy normális, nagy fényerejű nagylátószöget, esetleg egy 200-400-at. Majd egyszer. És még ott van a vaku, ha nem lesz elég a beépített, az állvány, ha már nem jó a kínai, és a többi. Tehát fokozatosan építem ki a rendszert, amiből majd ha kiveszem a vázat, becserélhetek helyére egy új, jobb vázat is 3-4 év múlva. Szóval egy amatőr platformot viszonylag jó minőségben ki lehet építeni úgy, hogy időnként teszek bele pénzt, és alig amortizálódik.

    Egy bridge nagyon jó kezdésnek, de a dslr lehetőségeihez képest gyenge dolog szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák