Új hozzászólás Aktív témák

  • _seth_

    veterán

    válasz Alx.Mercer #21590 üzenetére

    Erről jut eszembe: a canon felépítése, működése természetesen más kategória :) Lehet ebben az is szerepet játszik, hogy a tamronom egy pár hónapos darab és még be sincs járatva a zoomgyűrű de nekem nehezen mozog még, 70-200 között erő kell a tekeréséhez majd 200-300 között sokkal lágyabban mozgatható. A fókuszgyűrű nagyon finoman jár rajta. A 70-200-on szinte erő sem kell a zoomgyűrű forgatásához. A stabija a tamronnak is hangos, szerintem kb egyformák lehetnek, sőt a tamron amikor elkezd stabilizálni kicsit még mintha kattanna is.

    Ugyanakkor alapvető eltérés, hogy a tamron 300-ig tekerhető a canon csak 200-ig. Tamron 250-ig nagyon éles de 300-ra már lágyul. De pl 250-en élesebb mint egy 55-250 IS II.

    Az AF-et annyira nem tudtam összehasonlítani mivel sötét volt amikor próbáltuk de nincs olyan nagy eltérés a kettő között bár szerintem itt is inkább a canon javára billen a mérleg.

    Nekem valami kellett az 55-250 IS II helyett és a tamron volt a befutó, még újonnan is csak 99e volt napellenzővel 5 év garival ami miatt szerintem apsc-re és ff-re is talán a legjobb ár/érték arányú teleobi. Az IS II-nél pl az AF sebessége fenyévekkel jobb. Majd nyáron lesz az igazi amikor végre lesz fény is, eddig kivétel nélkül szürke borús időben tudtam csak használni.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Új hozzászólás Aktív témák