Új hozzászólás Aktív témák

  • m3ss

    veterán

    válasz ROBOTER #20838 üzenetére

    igen...nehogy mar baj legyen hogy eles a szeme a modellnek :) ha nincs hulyere sminkelve, es nem szociofoto ugy sem art lagyitani.

    85 vs 100 macrora visszaterve. 85 azert ca-zik elegge. szedegetni kell gyakran. macron sztem egyszer nem vettem eszre. macro elesebb nyitva, mint a 85-os nyitva. hattermosas "mennyisegeben" sztem nincs tul nagy kulonbseg koztuk nyitva a gyutav miatt. viszont mar ez a -15mm is sokat segit neha :)
    85 kozelpontja az borzalmas, semmilyen targyat nem lehet vele lefotozni...kivancsi vagyok a sigma 85 1.4, meg a canon 1.2 milyen ilyen teren.
    de af elkepesztoen megbizhato. nem volt meg ilyen konzisztens obim. a 35 f2, 50 1.4 sokszor ennyit hibazik. targytav gondja sincs af-nek. meg hat 1 fe kulonbseg.
    sotetben pl a macro sokat huntol. probaltam tancot fotozni vele parszor, gyorsan el is raktam :N
    sokkal lassabb is...rohangalo gyereknel is sokkal tobbet fog talalni a 85-os.
    viszont ha csak neha portrezik az ember, de szeret makrozni...siman jo a 100-as.

    https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Új hozzászólás Aktív témák