Új hozzászólás Aktív témák

  • masterful87

    senior tag

    Van nekem egy olyan perverzióm, hogy szeretem a Holdat fotózni, és ehhez keresem a legolcsóbb megoldást!
    Na nem az Apolló leszállóegységeit akarom centiről-centire átvizsgálni, csak a legkevesebb pénzből szeretném a legtöbbet kihozni!

    A gép egy D5100, van hozzá egy Nikkor DX 18-105 VR, és arra gondoltam, hogy egy 300-as végű obi nekem elég is lenne! (a 200-as nagyon kevés lenne)

    Az alsó-alsó-alsó kategóriában ezeket láttam:
    35e Sigma Nikon 70-300/4-5.6 DG Macro
    40e Tamron AF70-300 F/4-5,6 Di LD (A17NII)
    55e Sigma Nikon 70-300/4-5.6 APO DG Macro

    Nem várok tőlük sokat, egyetlen dolgot kell tudniuk: 300mm-en közel hozni a dolgokat! :D (az se baj ha vignettálva, párnázva, és egyéb optikai anomáliákkal karöltve)
    Láttam az APO tesztjét, amiben feltűnt az elég komoly CA, és az jutott az eszembe, hogy ez a Hold széleinél még durvább lenne?!

    Nemrég csöppentem a tükrös gépek világába, a 105-össel vettem kitbe a gépet, és úgy vágyom a kompaktokon megszokott hatalmas zommra! Arra gondoltam, hogy ennek a vágyamnak a kielégítésére pont megtenné egy ilyen 40 ezres obi! Nektek, sokkalta több tapasztalattal mi a véleményetek? Több lenne a bosszúság egy ilyen gagyi obival, mint az öröm?

Új hozzászólás Aktív témák