Új hozzászólás Aktív témák

  • imyourfriend

    őstag

    válasz Wa2x_ #16848 üzenetére

    Valószínűleg Canon Nikon Pentax (szerintem a három legelterjedtebb magyarországon) kiszolgál minden téren első körökben. Más kérdés hogy milyen szintű stabilizátorra van szükséged, mennyit szeretnél rászánni, milyen elképzeléseid vannak fotózás terén. Mi az amiért neked éppen DSLR-t kell venned, a többi kategória miben nyújt kevesebbet számodra a tükrösnél? Fel lehetne tenni sok kérdést, de ezeket már biztos megválaszoltad magadnak és így jutottál el a stabilizátor kérdésig. Ez amúgy relatív dolog, mert míg ugye Pentaxnál ott van az előny hogy tényleg csak egyszer kell megvenni és veszel egy 70-200 f/2.8 HSMII-es Sigmát a vázhoz amely stabilizátoros lesz kapásból (Ugye milyen jó kaptál 160ezerért egy Stabis 70-200-at), de a másik oldala meg az hogy amelyik stabi a vázban van az kevesebbet fog meg a rázkódásból mint amelyik egy jobb telében van (hozom példának a 120-400OS-t mely 3-4Fé között képes megoldani e dolgot). Míg a vázban lévő 1-2 esetleg 3 Fé-ig oldja meg ezt. Itt is azt tudom mondani, ha már eljutottál e kérdésig akkor tudod hogy milyen objektíveket szeretnél és azt is hogy mire használni.:) Hobbi szinten szerintem nincs sok jelentősége ennek, szervízhátteret tartsd szem előtt ha pentaxot óhajtasz venni, kb ennyi. :) Többi 2-nek van szervizelési háttere és elterjedtebbek hazánkban.

    (#16849) Big-Lacos: Köszi, visszapróbálok emlékezni de fogalmam sincs miért írtam azt az üveg szó helyett. :DD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák