Új hozzászólás Aktív témák

  • Hydra SR

    addikt

    válasz orbano #1034 üzenetére

    Pentaconé speciel nem a legjobb. Nem olyan rossz de van jobb. A Chinont hali01 nagyon dícsérte, de abból most épp van egy a Soósban amin lötyög a blende M kapcsolója (kipróbáltam), gyakran kiugrik a helyéről és beragad valamelyik állásban a blende, ez elég gáz használat közben. Biztos javítható de azzal macera van, ahhoz képest 8900-ért drága. A Zeissnek is van valami 135-öse, asszem a Sonnar F3.5. Na az ütős egy darab. Arról lett koppintva a Jupiter37-A, optikailag gyakorlatilag ugyanaz csak Zeiss felirat nélkül jóval olcsóbb, én 3900-ért vettem. Nem tudom, hogy a Pentacon és a Chinon hogyan teljesít F3.5-nél nyitottabban de a Jupiter gyakorlatilag gond nélkül használható F3.5-ön szóval nem feltétlenül hátrány a kisebb fényerő, nem biztos, hogy sokkal előrébb lennénk egy F2.8-assal ami csak F3.5-től rajzol szépen. Van egy Jupiter11-A (asszem ez a típusneve) is a Soósban, az F4-es. Arról nem sokat tudok de gyanús, hogy az már nem csak annyival tud kevesebbet a 37-A-nál, hogy 1/3fé-vel gyengébb.

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Új hozzászólás Aktív témák