Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dark KillerX

    addikt

    válasz Beowulf_78 #333 üzenetére

    Attól függetlenül,hogy itt a Ph-n már sokszor temették az Nv-t :B ,és hogy senki se vesz Nv -t:K ,az informatikus(mint kereskedők) úgy gondolkodnak,hogy ha bemegy egy informatikai boltba egy átlagos család ,vagy egy tájékozatlan user,és gépet vásárolnak nem egyszer ajánlanak neki Nv-s gépet,mert az informatikusok tudják,hogy lehet hogy félév múlva kevés lesz a karjában a kraft,és ezért újat kell neki venni,azaz nem hosszú távra ajánlanak. :K

    Pl : hogy mire is gondolok.Kollégám most akar venni gépet,ezért bement a városba legolcsóbbnak tartott boltba,és mondta az eladónak mire lenne szüksége.Miután összeállt a gép konfigja azért megkérdezett néhány szakít még vásárlás előtt,mert ő nem az,és mindenki mondta hogy nem éri meg a gép az árát,főleg a 33000Ft-os 9800Gt. :K És miután néztük a bolt listáját,ott vigyorgott a listán a 4830-as Sapphire 26000Ft-ért,az javasoltuk vga jelöltként.Szóval ezzel arra akartam kilyukadni,hogy sokan értenek az informatikához,de sok embert meg is lehet vezetni,hogy drágábban eladjuk a későbbiekben gyengén szereplő kártyát,ezzel pedig újabb vásárlásra ösztönőzük a vevőt. :K a későbbiekben.

    [ Szerkesztve ]

  • Hakuoro

    aktív tag

    válasz Beowulf_78 #333 üzenetére

    Nekem meg eddig szinte csak AMD-ATI konfigjaim voltak, de pl tesómnak inteles gépet raktunk össze (ATI chipset :DDD ) Én nem tapasztaltam semmilyen nem általam okozott :DDD instabilitást. Mindig azt kell venni amelyik jobban megéri! DE az NV pofátlan stratégiája nagyon kivágta nálam a biztosítékot az elmúlt 2 évben. :((

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Beowulf_78 #333 üzenetére

    Ezt már kitárgyaltuk nemrég. Ez a részesedés a teljes piacot jelenti. Az IGP-től kezdve a professzionális piacig. A Best Buy amerikai áruházlánc kimutatása szerint teljesen érthető az eredmény hiszen az 50 dollár körüli kártyák esetén százszor annyi NV kártya talál gazdára, mint AMD. Ennek megfelelően az 2009 Q1 legnépszerűbb terméke a 9400 GT 1 GB, a második legnépszerűbb a 9500 GT 1 GB, harmadik pedig az 512 MB-os HD 4870 (bár utóbbiból már közel feleannyi fogyott, mint az elsőből).
    Az emberek 60%-a vásárol az alsóházból. Az AMD hiába ad el többször annyit a 100 dodó fölötti kategóriában, ha kikap a belépőszinten és a notipiacon. Az AMD GPU piaci részesedése leghamarabb szeptemberben fog nőni, amikor kijön a Windows 7, mert csak az AMD termékek kaphatnak Win 7 premium matricát.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • keIdor

    titán

    válasz Beowulf_78 #333 üzenetére

    Hát a Radeon 8500 az tényleg kaki volt, maga a kártya annyira nem is, de support ügyileg eléggé... nekem volt az is, meg a vele egy idős Ti4200, természetesen utóbbit tartottam meg. Aztán fordult a kocka NV30 vs. R300 generációból szerintem nem kérdés, hogy melyik(eket) vettem.
    Bár az FX5900, 5950 már nem volt annyira gáz, mert ismerősöknél próbáltam mindkettőt (9800Pro/XT ettől még mindig jobb volt sokkal szvsz), de az első fecske az FX5800 valami hihetetlen egy vacak szar volt. Nem véletlen lett 9700 egyből!

    Procijaim is hasonlók voltak, csak a P4 maradt ki, a mai napig eléggé anti-NetBurst-ös vagyok.
    Nálam a sorrend: P1 133MHz, P2 400MHz, P3 700MHz@950MHz (itt már kezdődött ;]),
    "K6" Athlon 1200MHz@1350MHz, "K7" Athlon XP 1500+@2000MHz, majd "K8" Athlon 64 3000+@2,7GHz (S393) :) tovább már nem érdekes, hosszú lenne... de 2005-ig ez volt.

    Nagyon sok P4-et kipróbáltam másnál, valahogy nekem nagyon nem jött be. Lassú és drága volt szerintem. A Prescott nevezetű mérnöki csodáról meg nem is írok véleményt inkább, emlékszem, kisebb égési sérülést is szereztem, amikor megfogtam a gyári hűtést.

    [ Szerkesztve ]

    ¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Új hozzászólás Aktív témák