Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GeryFlash

    veterán

    válasz KillerKollar #27021 üzenetére

    Szerintem kizárt. Nem tudom mennyi wafferje van/lesz 5nm-en a TSMC-nek de biztos nem elég hogy kielégítse 2021-23 között:
    - Apple új mobil chipeit
    - Qualcomm új chipjeit
    - AMD server processzor vonalát
    - AMD Ryzen vonalát
    - Apple ARM ultramobil vonalát ami macbookoat is érinthet

    Ennyit még ki tud, de hogy ehhez hozzájöjjön a Geforce RTX... Hát nem tudom :)

    Abu tudunk vmit arról mennyi waffer lesz csúcsin TSMC-nek 5nanón? És hogy ez hogy aránylik a 7nmhez?

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz KillerKollar #27021 üzenetére

    A Hopperről eddig azt gondoltuk, hogy MCM közben mégsem vagy nem jövőre jön hanem 2, 3 év múlva... Anno mikor jött a Turing már voltak hírek az Ampere-ről és ARM procitól kezdve volt az GPU-n át hajóskapitány is. Ezt senki nem fogja neked megmondani tutira. De azt, hogy egy év múlva az NV lecserélje kizártnak tartom.

    Tudjátok mit tartok valószínűnek?
    Azt, hogy az NV tanult az Intel hibájából és hogy neki a boszorkánykonyhában mindig lesz olyan alternatíva amivel előrukkolhat 1 éven belül egy versenytárs előzési kísérlete esetén. Ezt azért gondolom mert már évek óta jönnek leakek 2++ év múlva megjelenő termékekről de ezek kb csak neveket takarnak. Persze ez valamelyest mindig így volt de mostanában ez egyre jobban besűrűsödik. Még az Ampere-ről sem tudunk semmi biztosat és már itt a Hopper meg az Aerial... Én feltételezem azt, hogy ha az AMD vagy az Intel kijönne valami bajnok szériával, az NV egy éven belül vissza tudna jönni pontosan ugyan abba a pozícióba, mint amiben most van és mindezt különösebb erőfeszítés nélkül meg tudná tenni, max a büdzsét kicsit másképp osztaná be. Szerintem ezért jönnek olyan "leakek", hogy akár már jövőre jöhet egy új generáció vagy félgeneráció vagy a fene tudja mi és már most tudhatjuk mi lesz a következő utáni utáni generáció fantázianeve. Márpedig ez a következő (Ampere) utáni (Hopper) utáni (Aerial) generáció is legjobb esetben (no földrengés, cunami, világjárványok, halálos meteorok, földönkívüliek) 5+ év múlva jön...
    Ez persze csak egy forgatókönyv, ami nagyon durva lenne ha bejönne, szóval ne tekintsetek rá szentírásként (ezt már csak GeryFlash miatt teszem hozzá, mert ha valaki, ő tuti bele fog kötni és elmenti a kommentem, hogy 5 év múlva belinkelje. Remélem megélem. :U ).

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Új hozzászólás Aktív témák