Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VinoRosso

    veterán

    válasz janos666 #1140 üzenetére

    Hiányzó driver esetén (ha jól emlékszem) mindenre 0 Mhz-et/unknown-t ír, mint egy süket vak néma. Ugynaz a szindróma mint riva-val, amikor nincs, vagy nem ismeri a drivert. Pl.:

    Állatorvosi ló:

    - lehet látni, hogy a devicc idét siekrült kiszopálnia drivertől, meg a default órajelet, sztinte mindent amit úgy általában egy driver interfészén keresztül le lehet kérni a BIOS-ból. Minden más, ami be van drótozva(vagy valamiért nem sikerült lekérnie) az ánnón vagy zíró. Ezeket lehet átfirkálni ha akarod. Aaz órajelekből ill a ram méretéből ítélve ez egy G92-es GTS, a 169-es driverből meg rájön az ember, hogy valszeg még a G92 megjelenése előtt adták ki, ezért hiányoznak a dolgok.

    tlac: Ez most beugratós kérdés? Nem HW<<>>Driver közti rétegől papoltam hanem Driver<<>>App közti rétegről. Ha ezt babrálod, azzal meg lehet csinálni, hogy az alkalmazások annak lássák(eméletileg, meg szerintem gyarkolatilag is, de konkrétumot ne kérdezz, mert nem csináltam ilyet). Pont ezért változattak a WDM-en NT6-nál, mert ezt egy csomó malware( leginkább rootkitek ) kihasználta. Bár sokra nem mentek vele, mert még a Vista megjelnése előtt a bluepill-el sikerült aláíratlan drivert is installálni NT6-ra, szal annyit ért mint halottanak a csók.

Új hozzászólás Aktív témák